Ювілей історика А. Трембіцького відзначено виданням “Хмельницьких краєзнавчих студій”

Трембіцький

Четвертий випуск наукового збірника “Хмельницькі краєзнавчі студії” презентувала Хмельницька міська організація Національної Спілки країзнавців України. Вихід цього видання присвячено 60-річному ювілею знаного дослідника Поділля, історика, заступника директора ДІКЗ “Межибіж” з наукової роботи Анатолія Трембіцького.

DSCF0558

Півроку, здавалося б, час дуже короткий. Однак за минулих шість місяців Хмельницька міська організація НСКУ не лише встигла випустити вже чотири науково-краєзнавчих збірники, але й встановити традицію, що кожне таке видання присвячене одному з ювілярів-спілчан. Так і цього разу: куратором видання чергової збірки та провідним її автором став Анатолій Трембіцький, який нещодавно відзначив свій 60-й день народження. Книга відкривається статтею про життєвий шлях і наукову діяльність ювіляра, а також містить кілька статей, написаних ним особисто або у співавторстві з не менш цікавими і плідними краєзнавцями.

Втім, про дослідницьку, викладацьку та видавничу роботу Анатолія Михайловича ще цікавіше було почути під час презентації збірки від колег та від нього самого. Для багатьох науковців і краєзнавців, які за працями Анатолія Трембіцького знайомляться з багатьма раніше невідомими подіями, фактиами і особистостями, а також для студентів Хмельницького інституту МАУП ім. Митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Володимира, наприклад, є своєрідним відкриттям, що питаннями історії їхній колега та викладач займається трохи більше десяти років. Але завдяки неординарному таланту, особливому погляду дослідника та дивовижній працьовитості його бібліографія на сьогоднішній день налічує майже 500 статей і книг. А також захищена у 2006 р. дисертація і науковий ступінь кандидата історичних наук.

DSCF0577

DSCF0583

За плідну працю у науковій, викладацькій, музейній та видавничій галузях під час засідання Анатоля Трембіцького було відзначено церковною нагородою – орденом Пресвятої Богородиці. Його, з благословення митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, вручив митрофорний протоієрей Олександр Дацюк, який також є активним членом НСКУ. У свою чергу Анатолій Трембіцький передав клірикові Хмельницької єпархії УПЦ неординарні експонати: копію пам’ятної фотографії випуску Меджибізької середньої школи, на якій присутній десятикласник-випускник Віктор Сабодан, тобто майбутній Митрополит Київський та всієї України Володимир. А також фотопортрет уродженця Меджибожа священномученика Макарія (Кармазіна), неодноразово підданого арештам за свою християнську діяльність у 1920-30-х рр., розстріляного у 1937 р. та канонізованого у 2000 р.

Нова збірка “Хмельницьких краєзнавчих студій” надійде у бібліотечні та навчальні заклади, а також буде поширена серед науковців і шанувальників краєзнавства. Загалом до неї увійшло 16 статей 18-ти авторів.