Всеукраїнська конференція з нагоди R500 пройде у Меджибожі

r500_logo-full-1

З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації, Уряд затвердив План заходів з підготовки та відзначення у 2017 році цієї визначної дати. Відповідний  проект розпорядження був схвалений на засіданні Уряду  7 грудня 2016 року.

«Реформація не обмежилась Центральною та Західною Європою, а стала безумовним фактом духовного життя Східної Європи, зокрема і України», – відзначила під час виступу заступник Міністра культури Тамара Мазур.

«Ідеї Реформації символізували на українських землях новий етап розвитку освіти, науки, книгодрукування, утвердження самодостатності рідної мови, ідеї віротерпимості та свободи совісті. В сьогоденні вони знаходять нові тлумачення в контексті спільного взаємообумовленого розвитку глобальних трансформацій та національних культур. Рецепція Україною культури Реформації значною мірою змінила вектор розвитку її суспільства, заклала підвалини толерантності й плюралізму його релігійно-культурного життя та стала невід’ємною складовою національної історії та релігійної мапи України. Окрім того, протестантські релігійні організації достатньо широко представлені в нашій державі та посідають вагоме місце у громадському секторі».

 

Згідно із затвердженим Планом заходів, урочистості з нагоди 500-річчя Реформації триватимуть  в Україні  протягом 2017 року. Зокрема, запланована низка тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових  та просвітницьких заходів. У навчальних закладах відбудуться  тематичні заходи з висвітлення історії Реформації. На загальнонаціональному суспільному телеканалі відбудеться трансляція  циклів  тематичних теле- та радіопередач, демонстрація відповідних документальних і художніх фільмів, присвячених  історії  Реформації.

На жовтень 2017 року заплановано проведення на Хмельниччині, в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж”, Всеукраїнської науково-практичної  конференції  «Релігія  і церква як чинник  історичних та суспільних процесів Східної Європи».

За матеріалами http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245173588&cat_id=244913751