VIII Археологічні читання відбулися в Меджибожі

Пам’яті історика фортифікацій і популяризатора військової історії Ігоря Данілова (12.02.1958-6.11.2019) були присвячені VIII Археологічні читання, які відбулися 20 грудня 2019 р. в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж”.

Від палеоліту до модерного часу – такою була тематика виступів доповідачів, а географія учасників охопила, окрім Меджибожа та Кам’янця-Подільського, також Київ, Харків, Львів, Рівненщину, Тернопілля та Хмельниччину. Серед авторів –  науковці Інституту археології та Інституту геофізики ім. С. Субботіна НАН України, викладачі, студенти і аспіранти Національного університету “Львівська Політехніка”, Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Харківського національного університету будівництва і архітектури, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, працівники Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”, Бережанського краєзнавчого музею. Громадські об’єднання професійних дослідників були представлені доповідями учасників проекту “Terra Amadociae” та Постійно діючої археологічної експедиції “Меджибіж  – 2000”. Академічний рівень Читань презентували 2 доктори і 6 кандидатів наук.

До VIII Археологічних читань вийшов друком об’єднаний №3-4 Вісника “Меджибізький замок” з тезами більшості доповідей. Видання доступне для вільного завантаження. 

Організаторами зазначено, що до програми цьогорічних Читань увійшли не тільки археологічні, а й архітектурні та урбаністичні теми. До цього спонукала потреба у міжгалузевій взаємодії, коли різні наукові напрямки дають матеріал один для одного, різнобічно перевіряють та взаємно підкріплюють висновки, а всі разом дають практичні результати для пізнання та збереження пам’яток історії та культури. Відтак, починаючи з цього року, Археологічні читання у Меджибізькій фортеці включатимуть до програми також давню архітектуру і урбаністику в тій мірі, в якій ці галузі взаємодіють з археологією.