Відзнаки, видання, створення енциклопедії. Краєзнавці Хмельниччини підбили підсумки року

IMG_3758

Розширене засідання Правління Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбулося в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Островського.

Розпочалося засідання з відзначення кращих представників краєзнавства Хмельниччини. Званням “Почесний краєзнавець” президія НСКУ за поданням Хмельницької обласної організації за багаторічну подвижницьку краєзнавчу працю відзначила історика, археолога і пам’яткоохоронця, автора численних краєзнавчих досліджень, директора Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олега Погорільця. Також Олег Григорович відзначений Подякою департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації за допомогу у проведенні всеукраїнських освітянських форумів.

IMG_3852

Особливо очікуватим та корисним для краєзнавців Хмельниччини був виступ спеціального гостя засідання – виконувача обов’язків директора Інституту енциклопедичних досліджень НАН України кандидата філологічних наук Миколи Железняка. Микола Железняк ознайомив присутніх з провідними тенденціями української енциклопедистики від початку ХХ століття до сьогодення, запропонував свій аналіз різних підходів до укладання енциклопедичних видань та дав рекомендації до роботи над майбутньою енциклопедією Хмельницької області. Рішення про створення такого регіонального видання прийняте обласною організацією НСКУ торік.

IMG_3797

Голова Хмельницької обласної організації НСКУ доктор історичних наук Лев Баженов доповів про підсумки діяльності краєзнавців Хмельниччини за 2015 рік. У доповіді було окремо відзначено дослідницьку та видавничу діяльність ДІКЗ “Межибіж”, в якому проводиться кілька наукових зібрань щороку, за підсумками яких видається друком не менше трьох збірників наукових і краєзнавчих робіт.

IMG_3833

Не менш плідним у видавництві краєзнавчих публікацій був 2015 рік і для Хмельницької міської організації НСКУ. Наприкінці 2014 року місцева організація започаткувала видання серії збірників “Хмельницькі краєзнавчі студії”, а протягом минулого року було видано вже шість випусків. Найсвіжіший випуск, присвячений 75-річному ювілею Якова Мар’яновича Павловича, графіка-дизайнера, автора багатьох втілених у життя проектів, в тому числі й художнього оформлення експозиції ДІКЗ “Межибіж”. Враховуючи активну видавничу діяльність Хмельницької міської організації спілки, за пропозицією її голови кандидата історичних наук Юрія Блажевича правління прийняло рішення спрямовувати на підтримку видання “Хмельницьких краєзнавчих студій” половину членських внесків цієї місцевої організації.

IMG_3867

Директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Надія Синиця наголосила присутнім краєзнавцям на важливості бібліографічного опрацювання їхніх статей і видань – адже лише таким шляхом вони будуть доступні для читачів, а теми досліджень використані та розвинуті у подальших краєзнавчих розвідках. Оскільки нині не завжди видавництва надсилають до наукових бібліотек обов’язковий примірник нових видянь, Надія Миколаївна звернулася до авторів-краєзнавців з рекомендацією самостійно забезпечити бібліотечний фонд примірниками своїх друкованих праць.

На завершення засідання правління розглянуло подані заяви, рекомендації та доробки краєзнавчих робіт і затвердило до прийому у члени НСКУ сімох нових кандидатів.