Шановні школярі та студенти, батьки, вчителі та викладачі!
Першого вересня, як завжди, традиційно за розкладом, почалась ваша нова подорож у захоплюючу країну знань. Колектив Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” вітає вас з її початком і бажає, щоб вона була цікавою, захоплюючою та корисною.
Одним із маршрутів вашої подорожі по нові знання буде шлях до витоків історії нашої держави, яка нині зветься Україна. А однією з великих зупинок на ньому неодмінно буде Меджибізька фортеця – твердиня в центрі Подільського краю, місце, де наші предки жили, працювали, змагалися та відпочивали.
Не лише під час канікул, а весь навчальний рік Меджибізьку фортецю відвідують сотні школярів та студентів Хмельницької та Вінницької областей. Тепер фортеця гостинно відкриває свої ворота для вас. Її працівники, співробітники заповіднику “Межибіж”, вже приготували для вас нові цікаві екскурсійні, ігрові, дослідницькі та волонтерські програми. Тут на вас чекає і історична наука, і змагання, і участь у збереженні цінних пам’яток давнини.
Меджибізька фортеця перед своїми гостями мало-помалу відкриває завісу своїх таємниць. Тільки тут, побувавши з екскурсією у її стінах, ви дізнаєтеся, яким чином Меджибіж побував у складі десяти країн і ще 7 століть тому євроінтегрувався, звідки у Меджибізькій фортеці видно Америку, що ховається у підземеллях палацу Сенявських – і чи правда, що подвір’я фортеці колись засипали цукром, аби влітку покататися на санях… А також узнаєте ще один наш секрет: чому Меджибіж є не селищем, а містом, і куди загубилася літера “Д” у назві історико-культурного заповідника “Межибіж”.
Старших школярів, учасників МАН та студентів запрошуємо до участі в дослідженнях історії Поділля з допомогою наших фахівців та великого фонду нашої книгозбірні. А також – до участі у традиційних історико-краєзнавчих конференціях, наступна з яких відбудеться у ДІКЗ “Межибіж” наприкінці жовтня 2015 року.
Відпочинок, розваги, натхнення і праця – все це чекає на вас у овіяній славною історією Меджибізькій фортеці.
Гостинно просимо! Сторінка ДІКЗ “Межибіж”з контактами, розкладом роботи та актуальною інформацією – у мережі Facebook: https://www.facebook.com/DerzavnijIstorikoKulturnijZapovidnikMezibiz