В Меджибожі відзначили День Соборності України і вшанували Героїв Крут

IMG_20160122_101456

22 січня 2015 р. колектив ДІКЗ “Межибіж” спільно з Меджибізькою об’єднаною територіальною громадою покладанням квітів до барельєфу Тараса Шевченка відзначив День Соборності України і вшанував пам’ять Героїв Крут.

“Тоді, на початку ХХ століття, кращі сини України вірили, що і наш народ, і наша країна навіки зливаються воєдино. Але сьогодні, через сторіччя після тієї доленосної події, Україну знов необхідно єднати і захищати її цілісність. Через століття після тієї війни ми знову маємо свої Крути – на Донеччині та Луганщині”, – звернувся до учасників мітингу директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець. – “До недавнього часу ми проводили у ці дні зимову реконструкцію, присвячену згаданим історичним подіям, і завершували її збройним салютом. Зараз багато учасників-реконструкторів знаходяться на справжній війні – і, коли в мирний час ми відновимо проведення зимових реконструкцій, цей салют прозвучить вже й на честь сучасних героїв змагань за Україну”.

Олег погорілець висловив переконання, що, якби в Україні впродовж всіх років незалежності активно розвивався культурний обмін між Сходом і Заходом, фестивальний рух, внутрішній туризм, особливо дитячий – люди різних куточнів нашої країни не були б настільки роз’єднані, і нам, можливо, не довелося б платити зараз таку важку ціну за відновлення миру.