Унікальний скляний кубок та порцелянова супниця з палацу експонуються у заповіднику

У квітні відвідувачі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» зможуть ознайомитися одразу з двома надзвичайно цікавими і унікальними артефактами, представленими на міні-виставках нових археологічних надходжень.

Кубок скляний ХVІІІ-ХІХ ст., оздоблений гравійованим рослинно-геометричним орнаментом. Унікальність цієї знахідки полягає у тому, що верхня і нижня частини кубка роз’ємні. Ніжка має внутрішню різьбу, до якої кріпиться основа з циліндричним стержнем. Зробити різьбу всередині скляного виробу – це дуже складний технологічний прийом. Аналоги такої двоскладової конструкції кубка невідомі, але подібні форми та схожа орнаментація є достатньо розповсюджені у Європі. Артефакт знайдений під час археологічних досліджень першого поверху Палацу у 2019 році. Кубок реставрований з 22-х фрагментів.

Супниця порцелянова – посудина, в котрій на стіл подавали перші страви. На жаль, визначити виробника та дату виробництва достеменно неможливо, оскільки на супниці відсутнє клеймо. Імовірно це виріб однієї з німецьких мануфактур XVIII-XIX ст. До речі, схожі форми супниць виробляються і в наш час. Артефакт знайдений під час археологічних досліджень Палацу у 2018 році. Супниця реставрована з 20-и фрагментів.