У заповіднику відбулися V Археологічні читання

9 грудня 2016 р. у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» спільно з Управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА та Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України провели V Археологічні читання, присвячені пам’яті знаного археолога і пам’яткоохоронця Івана Романовича Михальчишина (05. 08. 1941 – 31. 07. 2016).

img_2371

До програми Археологічних читань було зареєстровано 61 доповідь від 65 авторів, які представляли 15 міст, містечок і сіл України, а саме: Галич, Дніпро, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Київ, Красилів, Львів, Лядава, Меджибіж, Пересопниця, Рівне, Суботів, Тернопіль, Токмак, Хмельницький. Серед авторів: 4 доктори і 15 кандидатів наук, 2 члени Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць ICOMOS.

111

На пленарному засіданні у виступах і доповідях Іван Романович неодноразово згадувався як світла людина, істинний патріот своєї справи і української історії. У ході проведення заходу учасникам було презентовано меморіальний науковий збірник пам’яті І. Р. Михальчишина. На пленарному засіданні виступили д.і.н., професор, голова правління Хмельницької обласної організації НСКУ, директор Центру дослідження історії Поділля при КПНУ імені Івана Огієнка Лев Баженов, д.і.н., професор КПНУ імені Івана Огієнка Стефанія Баженова, директор ДІКЗ «Межибіж» Олег Погорілець, завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Микола Федоришин і науковий співробітник ДІКЗ «Межибіж» Сергій Щур. Після пленарного засідання учасники приступили до секційної роботи, яка відбувалася на 2 секціях: «Археологія України: здобутки, перспективи, особистості» та «Теорія і практика археологічних досліджень. Археологія Поділля та Волині».

1111