У Меджибожі вшанували пам’ять Олександра Авагяна фестивалем “Чумацький шлях”

25-26 липня в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбувся VI Всеукраїнський фестиваль авторської пісні «Чумацький шлях» пам’яті Олександра Авагяна. Учасники фестивалю вшанували пам’ять видатного археолога, одного з перших дослідників Меджибізької фортеці.


DSCN6574DSCN6591
Фестиваль є спільним проектом Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, громадських об’єднань «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» та «Спілка вірмен України». За словами координатора проекту Олени Оганесян, він об’єднав учасників 16 областей України. За традицією, також в заході взяли участь переможці та лауреати проекту «Моя Батьківщина очима дітей етносів України».

DSCN6579
Цьогоріч дитячий конкурс було присвячено великій даті 1030-ліття Хрещення Русі, а також 50-літтю виходу на екрани фільму вірменського і українського режисера Сергія Параджанова «Колір гранату»; саме цим темам було присвячено конкурсні роботи. Переможці та лауреати конкурсу були нагороджені почесними дипломами, взяли участь у концертній програмі та екскурсіях Меджибізькою фортецею і музеєм пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.

DSCN6626 DSCN6642
До фестивалю долучилась мистецька родина Олександр та Людмила Андрієвські, а також колеги-археологи із Закарпаття. Вечір закінчився творчими виступами учасників, в яких було поєднано весь цвіт української культури – танці, поезія та українська пісня.

DSCN6601 DSCN6701
Шостий Фестиваль «Чумацький шлях», гармонійно поєднавшись із дитячим конкурсом «Моя Батьківщина очима дітей етносів України» та учнівською конференцією, присвяченою 1030-річчю Хрещення Русі, надовго залишиться у пам’яті всіх його учасників. Незмінним залишиться і велич постаті Олександра Авагяна, що присвятив усе своє життя археології (зокрема, Меджибізькій фортеці), пісні, педагогічній праці з підлітками.