Образ найшанованішого святого, покровителя і наставника дітей, – Миколая, єпископа Мірлікійського, – вчилися писати учні недільної школи у Меджибізькій фортеці. Старовинну техніку народної ікони на склі вони вчилися відтворювати під час майстер-класу художниці Тетяни Цимбарецької.
«Ікони на склі не були храмовими. Не майстерні, не канонічні і водночас не дорогі, але яскраві та доступні — вони були іконами хатніми. Хоч до початку двадцятого століття були вони дуже поширені у Польщі, Румунії, інших країнах Східної Європи, а звідти були запозичені на Закарпаття, в Галичину та Буковину, але до наших днів збереглося їх дуже мало. Адже скло — матеріал тендітний, нетривкий». Так розповідає майстриня про історію цього народного іконопису, який кілька років відроджує на Поділлі.
Образи на склі та в інших техніках класичного і народного іконопису, які пише Тетяна Цимбарецька, три сезони поспіль представлено відвідувачам Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» в експозиції виставок під спільною назвою «Вікна, що змінюють». Передаючи юним художникам навички стародавнього промислу, і майстриня, і настоятель замкової церкви святого Миколая протоієрей Петро Леськів, і працівники заповідника мають надію посіяти в них зерна пошани до християнських та народних традицій та любові до рідного краю.