Сучасний музей – територія змін

DSCN6171

Наукові і адміністративні працівники Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” взяли участь у семінарі “Яка роль музею сьогодні. Чи варто запроваджувати зміни?”, який відбувся в Національному музеї історії України (м. Київ).DSCN6167

Колеги з провідного історичного музею поділилися власним досвідом переорієнтування музейної установи до потреб сучасних відвідувачів, збільшення кількості людей, які приходять до музеїв задля пізнання, навчання і водночас розваги та відпочинку. Тематичні і авторські екскурсії, квести, вікторини та інші креативні програми, які пропонуються Національним музеєм історії України, помітно збільшили число дорослих та юних шанувальників багатогранного минулого нашої країни. У Меджибізькій фортеці також запроваджено схожі програми, але завжди цікаво та корисно побачити досвід колег, поділитися найкращим і запозичити яскраві знахідки. Тому не просто з цікавістю, а й з практичним інтересом музейники Хмельниччини взяли участь у захоплюючому історичному квесті, який провели для них колеги з НМІУ.

DSCN6242

Семінар у столиці також був для музейників ДІКЗ “Межибіж” нагодою взяти участь у відкритті виставки “Борці за Українську Державу”, яку присвячено боротьбі Української Повстанської Армії (УПА) за право вільного народу жити на власній вільній землі.

DSCN6195

DSCN6209

Що музеї можуть успішно працювати для людей, вдосконалюватися і розвиватися навіть під час війни та економічних труднощів, що зацікавлення громадян історією своєї країни зростає у складні періоди життя і що музеї є активними творцями національної ідентичності – столичні та регіональні музейно-заповідні заклади доводять своєю роботою.