Наукові і адміністративні працівники Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” взяли участь у семінарі “Яка роль музею сьогодні. Чи варто запроваджувати зміни?”, який відбувся в Національному музеї історії України (м. Київ).
Колеги з провідного історичного музею поділилися власним досвідом переорієнтування музейної установи до потреб сучасних відвідувачів, збільшення кількості людей, які приходять до музеїв задля пізнання, навчання і водночас розваги та відпочинку. Тематичні і авторські екскурсії, квести, вікторини та інші креативні програми, які пропонуються Національним музеєм історії України, помітно збільшили число дорослих та юних шанувальників багатогранного минулого нашої країни. У Меджибізькій фортеці також запроваджено схожі програми, але завжди цікаво та корисно побачити досвід колег, поділитися найкращим і запозичити яскраві знахідки. Тому не просто з цікавістю, а й з практичним інтересом музейники Хмельниччини взяли участь у захоплюючому історичному квесті, який провели для них колеги з НМІУ.
Семінар у столиці також був для музейників ДІКЗ “Межибіж” нагодою взяти участь у відкритті виставки “Борці за Українську Державу”, яку присвячено боротьбі Української Повстанської Армії (УПА) за право вільного народу жити на власній вільній землі.
Що музеї можуть успішно працювати для людей, вдосконалюватися і розвиватися навіть під час війни та економічних труднощів, що зацікавлення громадян історією своєї країни зростає у складні періоди життя і що музеї є активними творцями національної ідентичності – столичні та регіональні музейно-заповідні заклади доводять своєю роботою.