Фірма SINGER, представництво у Меджибожі? Так, 100 років тому!

Крутили в дитинстві бабусину швейну машинку – а бабуся сварилася, бо то був “Зінгер”, що їй дістався ще від її мами? Було таке? А представництво американської фірми SINGER у містечку Меджибожі на початку ХХ століття собі уявляєте? Погляньте на власні очі.

Під час жорсткого карантину Меджибізька фортеця реставрувалася та оновлювала музейні експозиції. Новими цікавинками поповнилася ескпозиція, яку присвячено ремеслам у містечку Меджибожі – у ній з’явилася постійно діюча виставка про шевство, тобто про пошиття взуття.

Шевські інструменти з дивними, нині забутими назвами, взуття пошите на замовлення і фабричне, унікальні лялькові чоботи і черевички, які б могла взути на ніжки маленька фея – усе це тепер можна побачити на власні очі.

Виставлено для огляду й швейну машинку американської фірми SINGER – не просту, а спеціальну, якою можна шити шкіру для взуття. А найунікальнішим експонатом є друкований рекламний буклет швейних машин SINGER початку XX століття. У ньому зазначено адреси представництв цього бренду, який нині відомий у всьому світі: у Києві на Хрещатику, у Старокостянтинові на вулиці Меджибізькій, і у Меджибожі на Замковій, тобто на головній вулиці містечка.

Вулиця Меджибізька у Старокостянтинові, початок XX ст.