“Різдвяний бібліотечний десант” везе подарунки з Меджибожа науковцям і краєзнавцям

Понад 100 підшивок районних газет Хмельницької області 1950-60-х років та наукові видання української діаспори, які передано Державним історико-культурним заповідником “Межибіж” до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки – таким результатом завершилася спільна акція “Різдвяний бібліотечний десант” 22 грудня 2018 р.


За своїм багатим вмістом фонди Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки роблять її дійсно універсальною, але в Меджибізькій фортеці таки знайшлося чим поповнити ресурси головної книгозбірні Хмельниччини. Науковців і краєзнавців насамперед зацікавлять періодичні видання півстолітньої давнини – районні газети, у тому числі таких адміністративних одиниць, яких нині не існує: Антонінського, Ганнопільського, Фельштинського, Солобковецького та інших, які зникли з мапи області в процесі адміністративної реформи 1950-х років. Серед них був і Меджибізький район, який приєднано до Летичівського у 1959 році.

У підшивках газет, які після реставрації і наукової обробки будуть доступні читачам – хроніка життя значної частини Хмельницької області. Попри ідеологічну комуністичну “обгортку”, яка у свою чергу видається екзотикою нинішньому читачеві, на сторінках видань перед дослідниками постає зріз життя та частина тієї суперечливої епохи.

Зовсім інший погляд, інше бачення постає у виданнях, які у ті ж роки створювалися українцями за океаном, у США та Канаді. Більшість з переданих бібліотеці книг видані Науковим товариством ім. Тараса Шевченка. Вони присвячені історії змагань за українську державність у 1917-1921 роках, проблематиці української мови в совєцькій Україні, долям учасників боротьби за самовизначення українського народу.

“Різдвяний бібліотечний десант” продовжує наукову співпрацю між Державним історико-культурним заповідником “Межибіж” і Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою.

Фото ХОУНБ