“Бути меджибіжчанами. Місцева ідентичність та розмаїтість культур”

27 лютого 2020 року в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулися консультації з громадськістю на тему “Бути меджибіжчанами. Місцева ідентичність та розмаїтість культур”. Для Меджибожа, який колись був містом, а нині селищем, де зосереджено матеріальну і нематеріальну спадщину кількох народів та релігій, актуальними є питання збереження, використання та розвитку цього різноманітного надбання з метою сталого розвитку місцевої громади, регіону, країни.

У консультаціях, що відбувалися у форматі круглого столу, взяли участь заступник начальника управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації Валентина Лукашук, заступник голови Меджибізької селищної ради Олександр Ткач, голова громадської спілки “Центр єдності національностей” Сурен Авакян, представники українських, єврейських та польських релігійних та етнічних об’єднань, представники самоврядування, установ культури та мешканці Меджибізької об’єднаної територіальної громади.

Дискусія під час консультацій засвідчила як про наявність у Меджибізькій громаді відмінних між собою думок щодо збереження та використання культурної спадщини різного походження, так і про бажання досягти співпраці між етнічними та релігійними організаціями і владою. Учасникам консультацій та широкому загалу запропоновано проект підсумкової резолюції з рекомендаціями щодо піднятих під час круглого столу питань. З текстом проекту можна ознайомитися за посиланням: http://bit.do/polycult_medzhybizh . До 5 березня на електронну пошту mezhybizh@gmail.com до проекту прийматимуться пропозиції та доповнення, після чого він буде опублікований та направлений відповідним сторонам.

Учасникам консультацій з громадськістю анонсовано проект “Меджибіж полікультурний”, який протягом березня-травня 2020 р. буде реалізовано спільно громадською організацією “Постійнодіюча археологічна експедиція МЕДЖИБІЖ-2000” та Державним історико-культурним заповідником “Межибіж” у рамках програми міні-грантів ReHERIT (проекту переосмислення культурної спадщини міст). Проект передбачає створення туристичного путівника та мобільної виставки, присвячених розмаїїттю культур Меджибожа.