Підсумок акції #MuseumWeek2015: нові зв’язки ДІКЗ “Межибіж”

999(089)1

Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” взяв активну участь у всесвітній акції #MuseumWeek2015, яка тривала з 23 по 29 березня з ініціативи музейників Франції у соціальній мережі Twitter.

Про проведення акції ми дізналися, коли вона вже стартувала. Однак створили сторінку заповідника https://twitter.com/Mezhybizh і почали надсилати повідомлення, дотримуючись правил, встановлених організаторами. Цікавий зміст повідомлень і активність були помічені: нас таки зареєстрували як учасників акції”, – розповідає директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець.

999(091)

Мережа Twitter – не новинка, в Україні вона набула популярності у 2009-2010 роках, коли завдяки програмам розвитку нових медіа її навчилися широко використовувати в роботі журналісти та громадські активісти. Але для вітчизняних музейників та взагалі працівників культури Twitter поки що залишається маловідомим засобом комунікації. Науковий співробітник ДІКЗ “Межибіж” Ігор Западенко: “Як учасник програми Medianext UA 2009 року, можу засвідчити практичну користь від подібних акцій. Кількаденна спільна робота дозволяє не тільки навичтися користуватись новим засобом комунікації, але й дуже швидко “розкрутити” свою сторінку, встановити як конаткти з колегами, які мережею вже користуються, так і професійні зв’язки, які продовжуються поза межами інтернету. Найбільше в Україні ядро Twitter-спільноти професійних та громадських журналістів було створене близько 5 років тому в ході семінарів, тренінгів, акцій, і воно існує й сьогодні. Завдяки #MuseumWeek2015 почало утворюватися ядро музейної Twitter-спільноти України, Білорусі, Польщі, яка долучається до міжнародного руху.

999(101)

Закордонні ж музейні заклади набагато активніше використовують Twitter у зв’язках з громадськістю та між собою. Якщо з України та Білорусі в акції #MuseumWeek2015 взяли участь по 9 музеїв, то з Мексики учасників було 66, з Російської Федерації 75, з Італії 258, з Франції (країни-організатора) 378, а із США – 490.

Протягом семи акційних днів необхідно було надсилати в мережу Twitter повідомлення про свій музейний заклад – щоденно на нову тему: внутрішня робота та професійні “секрети”, сувеніри та пам’ятки для відвідувачів, цікавинки місцевості навколо музею, приводи для натхнення, пропозиції для сімейного відвідування, найцінніші і найцікавіші предмети експозиції, фото відвідувачів в музейній обстановці. Тобто все те, що зацікавить відвідувачів та колег, працює на широку популяризацію закладу.

999(090)

Twitter – це усього 140 друкованих знаків у повідомленні, додане посилання і максимум 4 прикріплених до повідомлення фотографії. Місткий, телеграфний стиль…

999(090)3

За 7 днів історико-культурним заповідником “Межибіж” було надіслано 300 повідомлень, які містять 236 фотографій та відеосюжетів. На новини сторінки https://twitter.com/Mezhybizh усього лише за 7 днів її існування підписалося 47 читачів, серед яких Британський музей (Великобританія), Державний музей історії релігії (Російська Федерація), Національний музей республіки Адигея (Російська федерація), Музей сучасної білоруської державності, Національний історичний музей (Білорусь), Музей кіно (Білорусь), музей-садиба “Пружанський палац” (Білорусь), міський музей Каунасу (Литва), Національний музей “Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні” (Київ), Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (Київ), Мелітопольський краєзнавчий музей та інші. А працівники ДІКЗ “Межибіж” отримують у Twitter найсвіжіші дописи про події та новинки від понад 80 вітчизняних і зарубіжних музейних організацій.

Загалом в акції #MuseumWeek2015, яку ініціювали ком’юніті-менеджери музеїв Франції, взяли участь 2827 музеїв з усіх континентів. Вперше така акція проводилась у 2014 році, тоді до неї долучились 630 європейських музеїв.