Перший регіональний музейний форум у Меджибожі

+DSC_0019

Як привернути увагу сучасника завітати до музею? Про це говорили на першому регіональному музейному форумі – «Музей: храм муз-2015». А ще демонстрували кращий друкований, мультимедійний та виставковий матеріали. «Хранителі цінностей» обмінювались досвідом, а журі обрали найкращих. 

Вінницька, Запорізька, Львівська, Рівненська та Хмельницька області – саме з них приїхали до Меджибожа двадцять представників музейної справи. Ідея створення регіонального форуму з’явилася ще два роки тому, після проведення обласного.

Музей-студія фотомистецтва у Хмельницькому – єдина в Україні. На форум привезли перший фотоапарат серійного виробництва 1934 року – ФЕД. Того року їх було випущено близько двох тисяч, а до нашого часу лишилося біля десятка.

DSCF0294

DSCF0312

Не пером писане, а очеретяною паличкою. Із культурно-археологічного центру «Пересопниця», що на Рівненщині, розповіли – як каліграфи переписували Євангелія. Чорнило ж яким писали, виготовляють по сьогодні за стародавнім рецептом. Спробувати себе у ролі старописця було чимало охочих.

Великі лапаті, червоні квіти на вишиванках характерні були для села Чорновиця, Вінницької області. Ними й різняться від інших населених пунктів. На форум Оратівський краєзнавчий музей привіз чотири таких сорочки.

DSCF0342

DSCF0335

Флісова шапка бійця АТО, бронежилет Революції Гідності та в руках Апостол 1639 року. «Я – твій щит» – так називається експозиція, яку привезли львів’яни з музею історії релігії. Рівно сто років тому Апостол, під час Першої Світової війни, був прострілений кулею. Тоді він захистив людське життя, послугувавши своєрідним щитом.

DSCF0324

DSCF0281

Львів’яни й отримали перше місце у номінації міні-експозиція.

Нагороджували учасників ще у таких номінаціях як: музейні наукові та рекламні видання, за кращі музейні фільми, мультимедійні програми та за впровадження музейного промоушена.

Джерело: ТВ7+
Фото С. Аніськова та І. Западенка