Пам’ять невинно убієнних вшанували в меджибізькому музеї пам’яті жертв Голодомору

Сьогодні, 24 листопада 2018 року, музейна експозиція пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині стала осередком поминання та духовної прощі за душі всіх невинно вбитих українців в роки Голодомору. В Державному історико-культурному заповіднику«Межибіж» відбулися скорботні заходи з нагоди 85-х роковин Голодомору в Україні.


Поминання розпочалося з панахиди за вічний спокій мільйонів померлих від голоду, яку провів настоятель Святомиколаївського храму УПЦ КП протоієрей Петро Леськів.

У своїх промовах директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець та голова Меджибізької об’єднаної територіальної громади Михайло Демків закликали зберегти пам’ять про цю страшну трагедію з метою недопущення повторення її у майбутньому. Особливо зворушливо звучали слова у поєднанні з музикою у виконанні камерного квартету обласної філармонії.

Педагоги та учні Меджибізької загальноосвітньої школи підготували виступ-композицію, під час якої дитячими голосами ще раз підкреслена трагедія українських селянських сімей в роки Голодомору. Всі присутні долучилися до акції «Запали свічу пам’яті». На завершення відбулася презентація документально-художньої виставки Інституту національної пам’яті «Україна 1932-1933. Геноцид голодом».