Очільники двох поріднених міст відвідали Меджибізьку фортецю

DSCF0390

Меджибізька фортеця знов слугує справі єднання. Сьогодні, 13 червня 2015 р., Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” відвідали керівники двох українських міст, між якими нещодавно встановлено побратимські зв’язки: виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський і перший заступник голови Старобільської районної ради (Луганська обл.) Олександр Калінін, а також депутати Хмельницької міської ради.

DSCF0397

DSCF0408

DSCF0426

Гості познайомилися з цікавою історією унікальної фортеці – пам’ятки архітектури, оборонного будівництва та містобудування, яка уособлює працю кількох народів. Вони висловили захопленн унікальною пам’яткою, з якою невдовзі, пізнаючи культурні багатства своєї країни, познайомляться й діти з Луганщини, адже починаючи з цієї зміни у комунальному таборі відпочинку “Чайка” у сусідніх Головчинцях разом з хмельницькими школярами відпочивають їхні нові друзі з Старобільська. Власне, й метою поїздки очільників поріднених міст були відвідини дітлахів, що відпочивають на мирному та мальовничому Поділлі.

DSCF0450

Глибоке враження на гостей справив Музей пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Поділлі, що розташований у Меджибізькій фортеці – перший музей в Україні, який було присвячено цій трагічній темі. Ділячись враженнями, вони наголосили на тій великій силі художніх образів і алегорій, які втілено в цій експозиції колективом авторів під керівництвом народного художника України Миколи Мазура. Особливо вразили їх ікони, які передали до цього музею люди: прості, старенькі, друковані, у саморобних ризах – але неймовірно сильні тим, що давали людям надію й розраду у найважчі часи.

DSCF0433

А у замковій церкві св. Миколая, яка знаходиться на території Меджибізької фортеці, на прохання гостей читатиметься сорокоуст за відновлення миру в Україні.