“Ніч музеїв” у червні? У Меджибізькій фортеці вона відбулася!

Для “Ночі музеїв” червень – незвична пора, адже зазвичай вона проводиться до Всесвітнього дня музеїв у травні. Та від травня і аж досі нам довелося домовлятися з Гідрометцентром про “вікно” поміж зливами 😉 для формату open air.


Незвичайними експозиціями, які в Ніч музеїв презентуються відвідувачам, цього разу були керамічний медальйон каміна з гербом короля Стефана Баторія, який знайдено у палаці Сенявських та скляний кубок майстерної роботи. Дивовижа в тому, що Стефан Баторій у Меджибожі не бував, але власник Меджибожа Ієронім Сенявський був дуже близький до цього короля, оскільки у 1575-1576 роках допоміг йому отримати корону Речі Посполитої.

Традиційно були екскурсії до підземель палацу Сенявських. Оскільки, якщо все буде гаразд з фінансуванням, підземна частина палацу наступного року має бути відреставрована та відкрита для постійних екскурсій – залишаються останні нагоди побувати у підземеллі в його незавершеному, “брутальному” вигляді. Плюс мешканці підземелля, “тіні давніх часів”, яких цього разу зіграли справжні актори народного театру “Дзеркало”.

Ще яскравішою цієї “Ночі музеїв” була замкова сцена просто неба. Програму повністю оновили. У ній взяли участь і початківці, і академічний театральний колектив. Власну виставу з давнього життя містечок зіграли учні Зіньківського НВК – фіналісти цьогорічного всеукраїнського конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв. Зв’язок між історичними подільськими містами продовжили гості з Бару на Вінниччині – міста герцогині Бони Сфорци. Її особисто на чолі гостей на сцені приймав “сам Миколай Сенявський”. А в музейній експозиції демонструвався фрагмент ще одного каміна, який було знайдено під Меджибожем, на замчищі Ракочі – з особистим гербом Бони Сфорци.

Були показові бої лицарів-реконструкторів, організаторів середньовічного фестивалю “Епоха героїв”, який відбудеться у Меджибізькій фортеці 10-11 серпня. Були виступи і майстер-клас з трайбл-денсу від танцювального колективу “Астарта”. Був відкритий турнір (з нетравматичною зброєю) серед усіх глядачів за титул Мужнього лицаря і Прекрасної пані.

Академічний театр ляльок “Дивень” зробив вершину “Ночі музеїв” просто суперовою виставою “Сни про Венецію” – ілюзійним шоу, де люди грають разом з ляльками. А фіналом було вогняне шоу від колективу “Майстри ілюзіону”.