Не стало видатного краєзнавця

Пинчак

22 червня 2016 р. на 77-му році життя після важкої хвороби не стало Мирослава Васильовича Пінчака – знаного музейного працівника, краєзнавця, історика, філолога, вчителя.

Мирослав Васильович Пінчак народився 24 січня 1940 року в селі Чистогор (Польща). У 1947 р., внаслідок операції «Вісла», родина переїхала до України в село Поділля Галицького району Івано-Франківської області.
Після закінчення середньої школи Мирослав Васильович пішов працювати вчителем восьмирічної школи в село Нивочин (Богородчанський район Івано-Франківська область).

З жовтня 1959 по серпень 1962 року проходив дійсну строкову службу в рядах Радянської армії. Після звільнення знову повернувся у школу, де працював до 1964 р.

У 1964 р. вступив на факультет іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного інституту, який успішно закінчив у 1968 р.

В період з 1968 по 1973 роки працював учителем німецької мови Яблонської восьмирічної школи (Богородчанський район Івано-Франківська область), вихователем Долинської спеціалізованої школи-інтернату, учителем німецької мови Тростянецької середньої школи.

Звільнившись з посади вчителя, Мирослав Васильович переїхав на постійне місце проживання в Хмельницьку область, де кілька місяців працював екскурсоводом Хмельницького бюро подорожей та екскурсій.

29 жовтня 1973 року Мирослав Васильович став науковим співробітником відділу історії радянського періоду Меджибізького відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею і з того часу присвятив себе музейній музі. 31 січня 1975 року він був призначений старшим науковим співробітником відділу історії в Меджибізькій фортеці, а 29 листопада 1977 року – завідувачем відділу історії Меджибізької фортеці. Закоханий у надбання української історії, традиції, обряди та звичаї подільського краю, Мирослав Васильович багато часу присвятив вивченню архівних джерел, музейних фондів і опублікованих матеріалів.

З 4 травня 1987 року Мирослав Васильович був призначений на посаду завідувача Меджибізького відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Перебуваючи на цій посаді, М. В. Пінчак брав активну участь у суспільному житті громади містечка та району. У 1990 р. висувався кандидатом у депутати Летичівської районної ради.

Працюючи в музеї, Мирослав Васильович підготував і опублікував чимало праць та розвідок з історії, музеєзнавства та краєзнавства.

З 23.03 1999 р. – 30.01 2004 р. – Мирослав Пінчак працював директором Меджибізького регіонального історико-етнографічного музею-фортеці.

У 2010 р. нагороджений відзнакою «Заслужений працівник ДІКЗ «Межибіж». У 2016 р. – медаллю «За збереження історії».

Вдячні колеги, учні, друзі глибоко сумують і висловлюють щире співчуття родині Мирослава Васильовича Пінчака.