Не на Жовтневій, а на Замковій. Вулиці стародавнього Меджибожа декомунізовано

IMG_5530

Відтепер адреса Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” звучить так: “Вулиця Замкова, 1”. Сесія Меджибізької селищної ради прийняла рішення про зміни назв вулиць у Меджибожі, Требухівцях, Ставниці, Голоскові та інших населених пунктах об’єднаної територіальної громади. Таким чином, вимоги закону про позбавлення спадку тоталітарних режимів на Меджибіжчині виконано.

Засідання сесії селищної ради проходило у конференц-залі Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”. Органи місцевого самоврядування новоутвореної об’єднаної громади проходять непростий шлях початкового становлення і самоорганізації, тому державна заповідна установа надає новообраній місцевій владі і технічну, і організаційну допомогу. Адже, незалежно від форм власності, і заповідник, і громада живуть в єдиному соціально-економічному та культурному просторі, який потрібно розбудовувати разом.

IMG_5498

Колектив ДІКЗ “Межибіж” щиро вдячний депутатам селищної ради та жителям Меджибожа, які підтримали більшість науково обгрунтованих пропозицій заповідника про перейменування вулиць селища – найдавнішого у цій частині Поділля. Не Жовтнева, не Радянська – а Замкова, Ринкова, Гончарна та інші освячені чарівністю давнини назви вулиць з’явилися у Меджибожі. Є надія, що нові назви вулиць не тільки житимуть довго, а й сприятимуть туристичній привабливості стародавнього містечка, яке цього року відзначатиме 870-ту річницю своєї першої письмової згадки.

Повний затверджений перелік нових назв вулиць Меджибожа та інших населених пунктів об’єднаної територіальної громади місцева влада доведе до відома мешканців та відповідних організацій.