У ролі справжніх екскурсоводів спробували себе восьмикласники Меджибізької загальноосвітьої школи. У виставковій залі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» вони провели першу навчальну екскурсію фотовиставкою «Перлини Хмельниччини».
Пробуючи себе в ролі науковців-музейників, школярі підготували розповідь про кожну з зображених на фото пам`яток – Меджибізьку і Кам`янець-Подільську фортеці, маєтки у Антонінах, Маліївцях, Самчиках та інші об’єкти історико-культурного надбання нашого краю. Ідея підготовки нового покоління екскурсоводів народилася спільно у школи та історико-культурного заповідника, які є давніми партнерами в науково-просвітницькій роботі.
– Коли ми 8 травня проводили в заповіднику «Межибіж» Урок миру, я побачила цей виставковий зал, ці фотографії давніх пам`яток, і уявила поряд з ними дітей з мого класу, то подумала: мої діти – тут! Я запропонувала учням здійснити цей проект – вони захопилися ідеєю, радісно кричали «Згодні!», – розповідає класний керівник восьмого класу Меджибізької загальноосвітньої школи Леся Литвин.
Директор ДІКЗ «Межибіж» Олег Погорілець, який під час навчальної екскурсії виконував обов`язки наукового консультанта, розповів юним шанувальникам історії краю про ті цікавинки краю, на які варто звернути особливу увагу подорожувальників, а також наголосив, що перша спроба юних екскурсоводів не є суто учбовою. Набувши певного досвіду, вже навчаючись у вищих навчальних закладах, під час канікул сьогоднішні екскурсоводи-початківці зможуть реально допомогти обслуговуванню туристичних груп. До того ж особливо цінно, що екскурсії проводитимуть молоді люди, з дитинства закохані у літописне місто, в якому народилися і виросли.
Виставку панорамних фотографій «Перлини Хмельниччини» було передано до Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» з обласного центру. Ця експозиція має власну історію. У 2014 році до Дня Незалежності України її було розташовано на місці обласної «Дошки пошани» поряд з хмельницьким Будинком рад. У січні 2015 року її змінила галерея портретів героїв Небесної Сотні, а виставка фотографій найвизначніших пам’яток історії, архітектури та природи Хмельниччини переїхала до Меджибізької фортеці.