“Музейний простір Хмельниччини” визначив кращі експозиції

Майже два десятки музейних колективів взяли участь у роботі першого обласного форуму “Музейний простір Хмельниччини”, який відбувся 18 червня 2013 року у Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж”.
Головною подією форуму було змагання між музеями Хмельниччини за кращу презентацію своїх нових експозицій та міні-проектів. За підсумками огляду журі визнало найкращим креативом експозицію Хмельницького обласного краєзнавчого музею “Стоянка первісної людини”. У театралізованій презентації роль нашого “предка” виконав подільський краєзнавець Володимир Захар’єв, роль сучасного археолога – археолог музею Сергій Демидко. Найцікавішим у презентації було, мабуть, те, як вправно у цей час Володимир Захар’єв вручну, за тисячолітньою “технологією”, виготовляв кам’яні ножі та інші знаряддя з кременю.

Друге місце посіла презентація Державного історико-культурного заповідника “Самчики”, яку разом з науковим колективом представив директор Богдан Пажимський – у костюмованому образі подільського поміщика-науковця. Ескпозиція розповідала не тільки про архітектурні та історичні особливості маєтку у Самчиках, а й про ботанічний світ паркового ансамблю.

На третьому місці – Деражнянський районний історичний музей та його експозиція, присвячена видатному землякові, досліднику історії Поділля Євфимію Сіцинському.

Від міста Хмельницького на форумі було представлено експозицію музею-студії фотомистецтва та фотовиставку цього ж музею “Європейське обличчя мого міста”.