Музей пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині завітав до юнацької бібліотеки

“Згадувати важко – пам’ятати треба”… Цикл заходів пам’яті жертв голодоморів спільно провели у Хмельницькому Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” і обласна бібліотека для юнацтва.

Відвідувачі обласної бібліотеки для юнацтва вже не вперше наочно знайомляться з експозиціями,  фондами, унікальними об’єктами історико-культурного заповідника “Межибіж”. Цього разу працівники музейної установи привезли до книголюбів окремі унікальні предмети та велику розповідь про музей пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині.

Провідний науковий співробітник заповіднику Вероніка Візнюк, для якої тема Голодомору є одним з головних напрямків досліджень, у своїй лекції поєднала розповідь про цей акт тотального геноциду з історією створення музею Голодомору в Меджибожі. З допомогою її розповіді та слайд-фільму, створеного спеціально до цієї події, молоді хмельничани отримали нагоду відчути та зрозуміти глибоку символіку унікальної експозиції, створеної у 2008 році колективом авторів під керівництвом і за концепцією Миколи Мазура, народного художника України.

В експозиції немає жодної зайвої чи випадкової деталі. У кожну частинку цього незвичайного музею-інсталяції художник вклав зміст, пов’язаний з жорстокістю тоталітаризму, беззахисністю простої людини, а також з одвічною селянською працею українців і з найвищою цінністю – хлібом. Навіть кам’яна підлога колишнього каретного корпусу замку Сенявських, в якому розташовано музей, нагадує ріллю, а цегляні колони, що підтримують склепіння – символізують снопи золотого колосся. Так без слів читається вся експозиція, і завдяки проведеним заходам юні відвідувачі отримали ключ до її зрозумілого, незабутнього прочитання.

Цикл спільних заходів Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” та обласної бібліотеки для юнацтва впродовж двох днів відвідали 6 груп учнів Хмельницького колегіуму №16 та студентів гуманітарно-педагогічної академії. Свої відгуки вони залишили у тій же книзі відвідувачів, яку розпочав своїм записом 4 жовтня 2014 році президент України Віктор Ющенко, відкриваючи цей музей – перший і мабуть найнезвичайніший в Україні.

Виїзні заходи у бібліотеці для юначтва обласного центру історико-культурний заповідник “Межибіж” проводить вже вдруге у цьому навчальному році. Першого разу школярі почули розповідь про знамениту подільську вишивку та побачили у одноденній експозиції експонати з етнографічної колекції закладу. А темою наступного виїзного дня заповіднику в бібліотеці заплановано історію відродження Меджибізького замку з тієї руїни, в яку його перетворили кілька десятиліть радянського “господарювання”.