Молитва за жертвами Голодомору об’єднала церкви в історико-культурному заповіднику “Межибіж”

Міжконфесійну поминальну молитву у пам’ять жертв голодоморів в Україні 22 листопада 2014 року піднесли клірики та парафіяни кількох конфесій у Державному історико-культурному заповіднику Меджибіж.

“Не розділення, а єднання робить нас сильнішими перед загрозою зла. Нещодавно у Меджибожі вперше об’єдналися у молитві за мир і православні священнослужителі обох патріархатів, і християни-протестанти. Сьогодні ми продовжуємо цей непростий, але потрібний шлях заради майбутнього України”, – сказала при відкритті урочистого заходу начальник управління культури, національностей і релігій Хмельницької облдержадміністрації Ірина Трунова.

“Стародавній Меджибіж, майже тисячолітня історія якого поєднала собою людей різних національностей та релігій, знов і знов запрошує нас об’єднатися чи то з радісної, чи то із скорботної, як сьогодні, нагоди,  – каже директор історико-культурного заповідника Олег Погорілець. – Наша фортеця, яка впродовж століть була у центрі воєнних і політичних вирів, сьогодні служить утвердженню добра і миру”.


Поминальні богослужіння за тими, хто стали жертвами геноциду проти українців, у історико-культурному заповіднику “Межибіж” здійснюються щороку. Адже на його території, у храмовій споруді кінця XVI ст., діє парафія Української Православної Церкви Київського патріархату, настоятель якої о. Петро Леськів традиційно проводить цю скорботну службу. Але цього разу молитовне поминання набуло дійсно міжконфесійного характеру. З благословіння митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія у заході взяли участь священники УПЦ, а о. Віталій Ясіновський після молитви зачитав послання керуючого Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви. Слова щирого співчуття від вірменської громади присутнім передав голова Хмельницької обласної спілки вірменської національної культури “Арарат” Сурен Авакян, а по завершенню богослужіння в Летичеві до поминальних заходів приєднався о. Адам Пшивускі, настоятель римо-католицької парафії та хранитель санктуарію Летичівської Богородиці.

Після всеукраїнської хвилини мовчання учасники заходу запалили поминальні лампадки і склали з них символічний хрест-свічу, як знак єднання і обіцянку того, що Україна не допустить повторення подібної трагедії.