Міжнародний волонтерський табір завершив роботу в ДІКЗ “Межибіж”

13659168_1571071553187997_1920207018415853797_n

Волонтерський табір “Середньовічний бастіон 2016” закінчив свою роботу в Меджибізькій фортеці. Впродовж двох тижнів молоді волонтери з європейських країн брали участь в археологічних дослідженнях і водночас, проживаючи у Меджибожі, пізнавали історію та сучасне життя України.

Щире захоплення науковими дослідженнями, цікавість до подорожей, бажання віддати частку праці пам’яткам і англійська мова як засіб міжнародного спілкування об’єднали молодих людей з Англії, Чехії та Туреччини. Під спекотним серпневим сонцем вони допомагали археологам у нелегкій роботі: розкопках місця перебування первісної людини поблизу Меджибожа. А вечірній час був присвячений екскурсіям історичними місцями Меджибожа та Подільського краю, знайомству з фактами багатогранної, часто драматичної – але надзвичайно багатої на події історії України та її пам’ятками.

DSCF0453

Прощаючись з Меджибізькою фортецею, Фаті Айбар (Туреччина) каже: “Я полюбив Меджибіж. Він дуже відрізняється від інших місць своєю природою і пам’ятками. Мені дуже сподобалась археологічна праця, адже я у цей час знайшов деякі давні артефакти”.

Міхал Зікмунд (Чехія) висловлює захоплення меджибізькою старожитністю: “Я два тижні прожив у цьому незвичайному місті з багатою історією. Враження на мене справили руїни старовинного костелу, де бачився з своєю коханою Тадеуш Костюшко, місця, де зародився всесвітній хасидизм. Меджибіж сьогодні невеликий, але тут відбувалося дуже багато видатних подій”.

Своїми враженнями від двох тижнів у Меджибожі ділиться Алек Ньютон (Англія): “Мені цікаво було дізнатися не тільки про історію України, але й про її культуру, її традиції. Щодня я куштував нову місцеву їжу, зокрема борщ. Також в Меджибізькій фортеці є вражаючі музеї, які розповідають про історію України. Я вже був в Україні до цього – але не мав такого досвіду місцевого життя. Я стовідсотково рекомендую всім побувати тут”.

Підводячи підсумок міжнародної волонтерської програми, її науковий керівник, старший науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Віктор Вєтров відзначив: “Для всіх нас це був чудовий та корисний час: час можливостей, час порозуміння та спільної наукової роботи. У Меджибожі почався ваш шлях до практичної археології – і ви запам’ятаєте ці захоплюючі дні на все життя”.

Організаторами волонтерського трудового табору “Середньовічний бастіон 2016” виступили Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” і Львівська молодіжна громадська організація “Union Forum”. Безпосередню допомогу у проведенні табору, а також допомогу в якості перекладачів надавали Марта Мураль і Аліна Мулик, яким Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” висловлює щиру вдячність. Археологічні та волонтерські програми сезону 2016 року у Меджибізькій фортеці триватимуть далі.