Меджибіж у новому пригодницькому романі Юрія Даценка

У Міжнародний день туризму в Меджибізькому замку письменник Юрій Даценко презентував свій новий пригодницький роман «І стало світло…», дія якого відбувається понад 100 років тому у цьому подільському містечку.

День 27 вересня для презентації книги був обраний не випадково, адже новий роман Юрія Даценка є цікавим явищем на маршрутах особливого виду туризму — літературного, тобто для мандрівок місцями подій літературних творів. Тим, хто прочитає нову пригодницьку історію, буде цікаво побачити реальний Меджибіж та його околиці, адже, попри усю фантастичність описаних у романі подій, цілком справжніми є вулиці Меджибожа та стародавній замок, існує реальний будинок, де за задумом автора мешкав головний герой. Реальними є історії про меджибізьких хасидів, а чимало сенсаційних повідомлень, пов’язаних з початком військового протистояння двох імперій, зникненнями людей та дивовижними небесними явищами публікувалося у тогочасних губернських газетах.

У реальній кімнаті реального будинку, де за романом квартирував головний герой роману “І стало світло…”

Роман Юрія Даценка «І стало світло…» є третім із серії пригодницьких романів «Історії провінційного хірурга», яка виходить друком у видавництві «Клуб сімейного дозвілля». Містечко Меджибіж, яке цього року відзначило 875 років своєї першої письмової згадки, завдяки багатій історії, відомим особистостям та унікальним пам’яткам часто згадується на сторінках науково-популярної та туристичної літератури. А також є місцем дії кількох художніх романів, що робить його відвідання привабливим для шанувальників книг.