Пленум Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбувся 17 квітня 20015 р. у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці ім. М. Островського.
З доповіддю про підсумки роботи обласної організації, проведені науково-краєзнавчі заходи та здійснені за минулий рік видання виступив голова обласної організації спілки доктор історичних наук Лев Баженов. Як найголовнішу мету діяльності спілки на найближчий час він виокремив підготовку силами спілчан та видання енциклопедичного довідника Хмельницької області. У Кам’янці-Подільському, Хмельницькому, Меджибожі, Славуті активно готуються та видаються збірки праць місцевих краєзнавців, однак у підготовці енциклопедичного універсального видання Хмельниччина досі відстає віж Полтавської, Чернігівської, Житомирської, Тернопільської областей, – зазначив він. А обласна краєзнавча енциклопедія – це джерело знань на багато років для масового читача, а не тільки для науковців.
Перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський наголосив на значенні місцевих краєзнавчих осередків в організації краєзнавчих досліджень. Говорячи про Державний історико-культурний заповідник “Меджибіж”, він сказав: “У Меджибожі, де дослідження та видавництво організують Олег Погорілець і Анатолій Трембіцький, складається власна історіографія. Адже там не просто час від часу готуються видання, а впродовж кількох років систематично видаються результати історико-краєзнавчої роботи, яка виходить за суто місцеві рамки”.
Щодо краєзнавства на Хмельниччині в цілому Віктор Адамський зазначив: “Ми маємо затверджену обласною радою програму розвитку краєзнавства – це дуже добре. Ми є однодумцями з обласною радою і будемо мати однодумців у виконавчій вертикалі. Головне – щоб стабілізувалася ситуація на Сході і загалом в Україні, щоб можна було зосередитися на мирних справах. Адже, попри завантаження службовими справами, хочеться хоча б в обідню перерву брати ручку, щоб наздоганяти працю колег-краєзнавців”.
Учасники пленуму узгодили порядок роботи над майбутніми розділами обласної краєзнавчої енциклопедії та анонсували найближчі конференції, круглі столи, інші заходи обласної програми розвитку краєзнавства. Директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець запропонував від імені обласної мпілки звертутися до районних та міських влад за підтримкою краєзнавства на місцях. Навів приклад Славути, де завдяки щирому шанувальнику історії міському голові Василю Сидору і громада проникається зацікавленням до власного коріння, і наукові дослідження ведуться, і видаються у світ підсумки науково-краєзнавчих праць.
А ще на обласному зібранні були урочистості. За багаторічну працю на ниві краєзнавства званням заслужених краєзнавців України вшановано заступника директора ДІКЗ “Межибіж” кандидата історичних наук Анатолія Трембіцького, голову Хмельницької міської організації спілки кандидата історичних наук Юрія Блажевича і доктора історичних наук Леоніда Місінкевича.
Дослідницька та видавнича праця Анатолія Трембіцького, який щойно відзначив 60-річний ювілей, також вшанована почесною грамотою спілки.