
У зв’язку із запровадженням карантину вихідного дня в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» цьогорічний поминальний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору відбувся 27 листопада. Також була обмежена кількість запрошених гостей та дотримані карантинні правила.

Цього дня в музейній експозиції «Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині» зібралися дирекція та науковці заповідника, представники органів місцево самоврядування, освітяни та небайдужі жителі громади. Розпочався захід із хвилини мовчання. У своєму виступі директор заповідника Олег Погорілець нагадав присутнім про масштаби, жорстокість, цинізмом з боку влади в роки Голодомору, а також наслідками трагедії, яка посіяла в душах майбутніх поколінь фізіологічне почуття страху.

Головний спеціаліст Меджибізької селищної ради Сергій Щур та вчитель історії В’ячеслав Пономар виступили з пропозицією вшанувати пам’ять голови колгоспу с. Требухівці Тараса Климентійовича Пожарського, який на початку 1930-х років врятував від голодної смерті багатьох жителів села. Він дозволив собі неймовірне на той час – тримати в колгоспі необліковані поля, наказував засипати яри і рови, розорювати їх, і врожай, який родив на «прихованих» площах, роздавав голодуючим колгоспникам. За його ініціативи в селі працював дитячий садок і була врятована від руйнування місцева церква.

Тема Голодомору – одна з трагічних тем нашої історії, про яку дітям, звісно, важливо знати, тому щорічно в поминальних заходах беруть участь місцеві школярі. Надзвичайно емоційну художньо-музичну композицію продемонстрували учні Требуховецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Настоятель замкової церкви свт. Миколая Чудотворця (ПЦУ) протоієрей Петро Леськів відслужив панахиду за безвинно загиблими українцями в роки голодоморів.