Якби скептики, які заперечують відзначення Хелловіна на теренах України, побували вчора на «Гарбузовій ночі» у Меджибожі, вони б, мабуть, змінили щодо цього своє ставлення. Адже дійство, яке розгорнулося у стінах старовинного замку, байдужим не залишило нікого.
Усі гості були не просто глядачами, – вони перетворювалися на активних учасників свята. Дітлахам вдалося стати учасниками вікторини на знання демонології, в більшій мірі, саме української, а їх таємничі театралізовані костюми та аксесуари по-своєму відобразили суть вечірки. Конкурси, забави, гарбузові ікебани, смачна гарбузова каша, ароматна юшка, гарячий глінтвейн та суто український теплий узвар додали видовищу свого колориту. А музичні та світлові спецефекти надали святу містичності та загадковості.
Кульмінацією «Гарбузової ночі» стало світломузичне шоу при звучанні «Phantom of Opera». Кругла вежа замку «Білий лебідь», досі поглинута темрявою, у цей час відкрилася глядачам освітленою і таємничою. Безліч прекрасних вражень та емоцій отримали гості. Організаторам казкового дійства вдалося розкрити відзначення Хелловіна у надзвичайно цікавому «меджибізькому» стилі. Щира їм за це подяка.
Мені здається, що сучасні музеї тільки тоді стануть більш відвідуваними, якщо їх співробітники повернуться обличчям до туриста, знатимуть його запити та побажання, а потім успішно їх реалізовуватимуть не тільки за допомогою екскурсій. Меджибізька фортеця заявила неодноразово на усю Україну, що вона любить і поважає своїх відвідувачів, адже усі заходи, які проведені протягом року у стінах замку: науково-практичні конференції, археологічні читання, історичні квести, фестивалі, майстер-класи та багато інших, стають свідченням цього незаперечного факту.
«Гарбузова ніч» завершилася. Але про неї ще довго гомонітимуть на сторінках газет, на екранах телеканалів,співробітники котрих теж завітали до Меджибожа у цю загадкову ніч. А загадкові світлини з привидами, містичними персонажами, просто з друзями чи приятелями нагадуватимуть, що у Меджибізькому замку завжди цікаво і по-домашньому затишно.
Світлана Коржик,
завідувач районного методичного кабінету відділу освіти
Летичівської райдержадміністрації