ДІКЗ “Межибіж” запрошує усіх на відкриття туристичного сезону у Меджибізькій фортеці

12993525_879833155476336_2726814123006323339_n

Програма першого дня туристичного сезону 2016 у Меджибожі буде такою: …

Для активних громадян і тих, хто займається туристичним бізнесом, об 11.00 почнеться Круглий стіл “Меджибіж туристичний: перспективи взаємодії ДІКЗ “Межибіж” і об’єднаної територіальної громади”. Для участі в ньому запрошені спікери з громад Хмельниччини, які успішно використовують туристичний потенціал своєї місцевості і можуть передати цей досвід для розвитку туристичної інфраструктури Меджибожа. У минулому році Меджибізьку фортецю відвідали 28 тисяч екскурсантів і туристів – і колектив заповідника ініціює діалог: що потрібно зробити в Меджибожі, аби гості містечка почувалися ще комфортніше і цікавіше.

Ви пам`ятаєте, що скоро Великдень? Яскрава великодня подія відбудеться в музейній експозиції Меджибожа о 13.30: презентація незвичайної виставки іконопису на склі: “Вікна, що змінюють. Відродження”. Як звичайне старе вікно може перетворитися на яскраву ікону? А як з руїни може відродитися 430-літня церква? Про це розповість експозиція ікон у давній народній традиції, яку представляє хмельницька художниця Тетяна Цимбарецька. А історію давнього храму у світлинах і під час екскурсії ви побачите зовсім поряд: це замкова церква святого Миколая, яка знаходиться посеред меджибізького дитинця.

О 14.00 – захоплююче видовище: “Історії кохання Меджибізької фортеці”. Романтичну театралізовану імпрезу, в основі якої реальні факти реальних людей, які відбувалися у Меджибожі у старовину, покажуть у Лицарській вежі учасники студії “Літературне Поділля”. Тадеуш Костюшко, Велика княгиня Ольга Олександрівна та неймовірні герої епохи Речі Посполитої самі розкажуть про дивовижні обставини свого життя та шляхи, які привели їх у Меджибіж.

Для дітей від найменших і старших пройдуть захоплюючі майстер-класи з археології, де їх навчать шукати таємниці Меджибожа, приховані під землею. Захват маленьких ахеологів незмінно поділяють їхні батьки, а студенти часом замислюються,чи не змінити їм фах на археологічний, історичний або музейний. І це можливо для всіх – принаймні на певний час: адже з початком туристичного сезону починає формуватися й команда волонтерів Меджибізької фортеці, які поєднають тут працю з відродження пам’ятки з задоволенням та відпочинком.

У програмі будуть також інші пізнавальні забави для дорослих та дітей на свіжому повітрі, яке напоєне пахощами весни. Меджибізька фортеця прийматиме усіх відвідувачів з 9.00.

Крепость