ДІКЗ “Межибіж” готується до #MuseumWeek 2016

10360538_809021909224128_6646695300683713645_n

Всесвітня акція музейників у соціальній мережі Twitter пройде впродовж тижня – з 28 березня по 3 квітня 2016 року. Працівники Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”, згадуючи чудовий минулорічний досвід участі у тижневому інтернет-марафоні #MuseumWeek 2015, очікують від акції ще більше можливостей світ побачити та себе показати.

У 2014 році тиждень музеїв у Твіттері був європейським, у 2015 перетворився на всесвітній, але для музеїв України він був і відкриттям, і проривом на новий великий сегмент інформаційного простору, – розповідає старший науковий співробітник ДІКЗ “Межибіж” Ігор Западенко. – Із 2825 музейних закладів світу, що долучилися до акції, лише 9 були з нашої країни. Однак ми високо оцінили той здобуток, який отримали завдяки участі в акції. Теми дописів кожного дня були підібрані так, що спонукали якнайповніше продемонструвати інтернет-аудиторії найпривабливіші сторони кожного музейного закладу, можливості взаємодії з відвідувачами, і навіть ту роботу музейників “за лаштунками”, про існування якої  більшість відвідувачів найчастіше навіть не замислюється.

Окрім того, для самих музейних працівників інформаційний флеш-моб, ініційований акцією #MuseumWeek, відкрив численні нові зв’язки з вітчизняними і закордонними колегами, показав практичну сторону організацій науково-просвітницької роботи в інших країнах, призвів до обміну досвідом та новими ідеями.

Тему та формат проведення наступної всесвітньої акції організатори поки ще не оприлюднили, однак у ДІКЗ “Межибіж” вже готуються до участі в ній та закликають музейників України взяти активну участь в її проведенні. Очікуваним результатом буде зростання вітчизняної музейної спільноти, сприяння її професійному розвитку. А також – більша відкритість та досяжність музейних цінностей для світу, для нових відвідувачів.

Детальніше про підсумки #MuseumWeek 2015 читайте тут.