Делегація з Хорватії побувала у Меджибізькій фортеці

IMG_20160520_153515

У Меджибізькій фортеці 20 травня 2016 р. побували представники Віровітічко-Подравської жупанії (Республіка Хорватія), у складі першого заступника жупана Здравко Дьяковіча, директора міжнародного ярмарку VIROEXPO Ігора Андровіча, представників Агентства розвитку Vidra.IMG_20160520_144550

Метою перебування хорватської делегації на Хмельничині було обговорення перспектив подальшої співпраці з Віровітічко-Подравською жупанією, зокрема щодо проведення навчання фахівців з підготовки проектів у сфері мистецтва та економіки для їх розгляду європейськими фондами.

Під час зустрічі директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець представив хорватським гостям цінну культурну спадщину та великий туристичний  потенціал як заповідника, так і Меджибіжчини в цілому. Було наголошено на тих напрямках розвитку, які вбачаються перспективними для Меджибожа як у плані інвестування в туризм, так і в реставраційній і пам’яткоохоронній роботі: реставрації та музеєфікації палацу Сенявських-Чарторийських та інших об’єктів історико-архітектурного комплексу Меджибізької фортеці.

Хорватські гості поділилися тим, як ці питання вирішуються в Євросоюзі в цілому та безпосередньо у Хорватії. Розповіли про участь місцевої влади (керівництва жупаній) у збереженні та використанні старовинних палацових і оборонних об’єктів. Наголосили на хорватському досвіді формування туристичних маршрутів, що базуються навколо фортець і замків – зокрема, розповіли про створення спеціалізованих велосипедних маршрутів між замками цієї частини Східної Європи. Як було зазначено, для цієї мети між історичними об’єктами, які знаходяться на території Хорватії, Словенії та Угорщини, вже споруджено близько 1800 (!) км велосипедних доріг.

Представники Хорватії поділилися також рекомендаціями щодо пошуку і встановлення партнерських стосунків з місцевими громадами Хорватії та сусідніх країн.

Як зазначає сайт Хмельницької обласної ради, Угоду про співпрацю між Хмельницькою обласною державною адміністрацією і делегацією Віровітічко-Подравської жупанії підписано ще у січні 2012 року. В рамках виконання цієї угоди делегація Хмельницької області брала участь у 21-му міжнародному ярмарку VIROEXPO 2016.