Бій під Крутами відтворили у Меджибожі

кр7

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулася історична реконструкція подій Української революції 1917-1921 рр., сторіччя якої починає відзначатися цьогоріч.

кр3

Члени клубів військово-історичної реконструкції «Честь і слава», «Постріл», «Захисник», «Захід» і «Проскурівський Гарнізон» з’їхалися на Хмельниччину з усіх куточків України: Одеси, Києва, Вінниці. У полях під Меджибожем любителі костюмованої історії провели два бої: під Крутами – між загонами УНР і студентами та більшовицькою армією Муравйова та під Проскуровом – між Дієвою армією УНР та червоними.

Організатором зимової реконструкції «Жива історія: Меджибіж у вогні» спільно з дирекцією ДІКЗ «Межибіж», виступила Хмельницька обласна телерадіокомпанія «Поділля Центр», яка під час реконструкції відзняла фрагменти до документального фільму «Крути. В мої сни прийшла війна», тематичних роликів та телепрограм. У зйомках брав участь актор і режисер Володимир Веляник, який планує незабаром поставити виставу про Крути. Місцем зйомок Меджибіж обрано не випадково, адже за сценарієм звідти родом головний герой стрічки – реальна людина, 18-річний хлопець Микола Бублик, котрий загинув в бою під Крутами.

Військова реконструкція «Жива історія: Меджибіж у вогні» є першою подією серед низки заходів, які Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» проведе у 2017 році до 100-річчя Української революції 1917-1921 років. Науковців і краєзнавців Меджибізька фортеця запрошує до участі в круглих столах «Українська революція 1917–1921 рр. Передумови, процеси, наслідки, уроки» (24 березня 2017 р.), «Українське військо: сторінки історії XX-XXI століть», присвячений 100-річчю створення в Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського (28 липня 2017 р.) та «Століття насилля», присвячений 100-річчю «Жовтневого перевороту».

кр1 кр2 кр3 кр4 кр5 кр6 кр7 кр8 кр9 кр10 кр12

Фотоілюстрації: ОДТРК «Поділля Центр», І. Западенко, С. Щур