Волонтерський проект «У майбутнє через культуру» кілька років поспіль допомагає проводити благоустрій пам’ятників архітектури Хмельницької області, набуває нових обертів: до нас приєднуються професіонали-альпіністи.
Нарешті все зійшлось! Гарна погода, відсутність сильного вітру, можливості наших друзів-висотників, які на волонтерських засадах приїхали попрацювати на висоті 30 метрів в Меджибіж.
Але все по порядку…
У найбільшій вежі Меджибізької фортеці (Лицарська вежа) почало зривати дах. В прямому сенсі. Причина: непрофесійна реставрація 2006 року. Великі листи металочерепиці були прикріплені всього чотирма саморізами. Достатньо було потужного вітру – і дах “пішов”. А на такій висоті вітер є майже завжди, і окраса Меджибожа могла позбутись всього покрівельного матеріалу за одну ніч.
Тож 26 квітня 2015 року до справи в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” взялися волонтери-висотники. Так, виявляється є і такі! Їх було троє: Інокентій Тюрін, Андрій Поноженко та Денис Половинкін. За декілька годин свого вихідного дня вони закріпили листи металочерепиці на Лицарській вежі.
За дуже скромними оцінками, подібна робота коштувала б бюджету понад 7 тис. грн. Цей волонтерський внесок ми присвячуємо 80-річчю прийняття першого в світі міжнародного документу про захист культурної спадщини, що встановив перевагу захисту культурних цінностей над військовою необхідністю – Пакту Реріха. Щиро дякуємо Лесі Гошовській (голові громадської організації “Енергія змін”) за долучення до організації цього виїзду, а також Гнату Миколайовичу Петришину за безкоштовну доставку волонтерів до Меджибожа.
Частину роботи зроблено. Плануємо ще виїзди. Висотники – приєднуйтесь! Треба рятувати нашу спільну спадщину самим.
Денис Монастирський,
голова Подільського молодіжного об’єднання «У майбутнє через культуру»