Кімнату-музей Блаженнійшого Митрополита Володимира відкрито у Хмельницькому інституті МАУП

IMG_2575

IX Всеукраїнська науково-практична конференція “Історія, культура та освіта: християнський вимір”, присвячена 80-річчю від дня народження Блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України, ппойшла 19 листопада 2015 р. у Хмельницькому інституті МАУП.

Під час конференції у навчальному закладі відкрито кімнату-музей Блаженнійшого Володимира, ім’я якого носить інститут з 2007 року. Тут представлені богослужбові предмети та особисті речі предстоятеля Української Православної Церкви, видання його численних богословських праць, періодичні видання та документи, а також багато світлин, які розповідають про нашого земляка, митрополита Київського і всієї України як про керівника церкви та людину.

IMG_2658

IMG_2658

IMG_2650

IMG_2635

Одним з експонатів, які представлено у кімнаті-музеї, є копія фотографії-віньєтки випускного класу 1954 року Меджибізької середньої школи, оригінал якої зберігається у фондах ДІКЗ “Межибіж”. Одним з випускників, які присутні на фото, є юний Віктор Сабодан, який у майбутньому обере шлях священницького служіння, встаючи на шлях чернечого подвигу, прийме ім’я Володимира, а потім увійде в історію як провідник церкви у непросту епоху політичних протистоянь і становлення громадянського суспільства.