“МотоМежибожжя 2015”. Традиції мандрівного лицарства і сталеві коні – у фортеці

_qOLgY8hUn8

Три дні поспіль, з 1 по 3 травня, у Меджибізькій фортеці тривав другий щорічний зліт байкерів України “МотоМежибожжя”. Цього разу він відбувся під гаслом “Патріотична Україна”.

І не лише патріотичними закликами та словами підтримки бійцям, які боронять суверенітет України, відзначилася байкерська спільнота. Окрім підтримки духу єднання між багатьма областями України, учасники зльоту зібрали понад 5 тис. гривень для допомоги бійцями АТО. А щодо географії учасників – то цього разу вона була якнайширшою: Київ і Київщина, Кіровоградчина, Вінниччина, Чернігівщина, Херсонщина, Тернопілля, інші області країни і, звичайно ж, Хмельниччина були представлені у Меджибожі трьома з половиною сотнями учасників на 180 “сталевих конях”.

Moto047

Незвичайне, яскраве видовище приваблювало травневими вихідними днями сотні дорослих і юних туристів. Більшість спеціально приїздила у історико-культурний заповідник “Межибіж” заради заздалегідь анонсованого мотозльоту. А чимало груп, родин на власному транспорті та дружніх компаній заїздили до Меджибожа на зворотному шляху з фестивалю “Форпост” у Кам’янці-Подільському – і були задоволені цим.

Moto048

Moto011

Moto018

Ny6vJxai0M8

І мотоспортивна, і культурна програма “Мотомежибожжя” були різноманітними. На сцені були запальні гурти “Ин Тим” та “BEAST”, останні дуже вдало відтворювали репертуар гурту “Арія”, за що отримали захоплені відгуки. Виступав перед мотоциклістами і володар Рекорду України Олег Універсал — музикант, який одночасно може грати на 10-ти інструментах.

Moto035

Moto046

Учасники мотозльоту віддали належне не тільки яскравим виступам музичних колективів та показу альтернативної моди, а й Меджибізькій фортеці та історії Поділля. Розпитували і слухали про стародавній Меджибіж, розповідали про пам’ятки і старожитності своїх міст і сіл та краів, якими подорожували. Увечері просто неба дивилися на стіні замкової церкви відеосюжети про історико-культурний заповідник.

qQ1HOVqhE00

А 2 травня опівдні на подвір’ї фортеці вишикувалася колона мотоциклів, екіпажі яких здійснили пробіг до Летичева. В районному центрі учасники мотозльоту відвідали ще одну пам’ятку – костел XVII століття і санктуарій Летичівської Богородиці, одну з найвизначніших римо-католицьких святинь Східної Європи. Там відбулася зустріч з хранителем санктуарію отцем Адамом Пшивуським, який гостинно спілкувався з мотоспортсменами та провів для них екскурсію у святині.

A9tIzCqcQ0M

k1wpD0Vlmks

wmCTZitn2J0

79-zBtARP_A

Організаторами цьогорічного зльоту “МотоМежибожжя” виступили мотоклуб “Странники МСС” (м. Київ) та державний історико-культурний заповідник “Межибіж” за участі благодійного фонду “Добриня”.

11149602_937524309603146_7780998511347744961_o

У цій публікації використано фотографії Володимира Слободянюка, Владислава Задорожнюка, MOTA Brotherhood та інтернет-видання Vlasno.info (м. Вінниця)