4-й музейний форум у Меджибізькій фортеці відбудеться 15-16 червня 2018 р.

Афіша 2 small

Державний історико-культурний заповідник “Межибіж”, управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації і громадська організація “Західноукраїнська спілка музеїв” оголошують про проведення Четвертого музейного форуму “Музей: храм муз – 2018”. Щорічна зустріч фахівців музейної і заповідної справи відбудеться 15 та 16 червня 2018 року у Меджибізькій фортеці.

ПОЛОЖЕННЯ
Про Четвертий музейний форум
«Музей: храм муз – 2018»


І. Загальні положення

 1. Метою Четвертого музейного форуму «Музей: храм муз – 2018» (далі – форум) є: збереження та популяризація музейних колекцій та проектів, демонстрація сучасного рівня майстерності музейних фахівців, кращих зразків з досвіду наукової, експозиційної, виставкової, просвітницької, поліграфічної, мультимедійної діяльності музеїв, привернення уваги громадськості до діяльності музеїв України, проблем збереження історико-культурної спадщини нації, виховання патріотизму, національної гідності, поваги до віковічних культурних традицій українського народу та інших народів, які мешкають на території України.
 2. Організатором форуму виступає Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» за підтримки управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації і громадської організації «Західноукраїнська спілка музеїв»
 3. Учасниками форуму можуть бути: зареєстровані державні, комунальні, громадські, приватні музеї та інші установи, що здійснюють експозиційну діяльність в галузі культури та мистецтва.
 4. Форум проводиться впродовж двох днів 15 та 16 червня 2018 року на базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».
 5. Для участі у форумі необхідно до 1 червня 2018 року подати заявку через заповнення онлайн-форми: https://goo.gl/forms/sf0vDDFw92vJ7X1h2 (на кожну музейну програму чи продукт заповнюється окрема заявка, заявки приймаються тільки онлайн!)
 6. Проживання, транспортування конкурсних матеріалів експозицій і проїзд представників музеїв здійснюється за рахунок учасників форуму. Організатори забезпечують бронювання місць для проживання за попереднім погодженням з учасниками
 7. Організатори забезпечують експозиційні площі, медіа-підтримку, рекламу форуму.

ІІ. Тематика форуму та порядок проведення

 1. До участі у форумі приймаються музейні продукти, які відповідають одному з наступних тематичних напрямків (номінацій):
 • Музей як скарбниця культурної спадщини (з нагоди Європейського року культурної спадщини);
 • Інтерактивний (ігровий) музейний проект;
 • Музей і діти;
 • Музей і реставрація;
 • Музей у міжнародній співпраці;
 • Музей у співпраці з закладами і колективами культури;
 • Музей для людей з обмеженими можливостями і соціально незахищених;
 • Музей у співпраці з волонтерами;
 • Музей в інтернет-просторі;
 • Музей на теле–  і кіноекрані.
 1. Оцінювання презентованих міні-експозицій членами журі у номінаціях 1-8 відбувається у перший день форуму. Оцінювання музейних програм та продуктів у номінаціях 9 та 10 відбувається дистанційно, з 2 по 14 червня  – за результатами перегляду матеріалів, розміщених учасниками на інтернет-ресурсах.
 2. Експозиції конкурсних програм та продуктів доставляються учасниками, монтуються на експозиційних площах ДІКЗ «Межибіж» (у Меджибізькій фортеці) та за бажанням учасників експонуються впродовж одного, двох або усіх трьох днів Форуму. ДІКЗ «Межибіж» на час перебування експозицій у виставкових залах забезпечує догляд і охорону у неробочий час.
 3. Для участі у номінації «Музей в інтернет-просторі» подаються інтернет-проекти, що діють та відкриті для загального доступу. Гіперпосилання (адреса) конкурсного інтернет-проекту вказується в онлайн-заявці.
 4.  Для участі у номінації «Музей на теле–  і кіноекрані» подаються відеоматеріали, які самостійно розміщенs учасниками на відеосервісі YouTube та відкриті для загального доступу. Гіперпосилання (адреса) конкурсного відеоматеріалу вказується в онлайн-заявці.
 5. На завершення першого дня Музейного форуму «Музей: храм муз  – 2018» (тобто 15 червня 2018 р.) відбувається оголошення переможців Форуму у номінаціях.
 6. Оцінювання музейних програм членами журі відбувається з урахуванням таких критеріїв: відповідність тематичним напрямкам форуму, професіоналізм виконання, актуальність змісту, науковість, оригінальність задуму, інноваційний характер роботи, соціальна орієнтованість, використання сучасних технологій.
 7. Переможці у номінаціях нагороджуються дипломами Музейного форуму «Музей: храм муз  – 2018».

ІІІ. Журі Форуму та принципи оцінювання

 1. Журі складається з представників співорганізаторів (ДІКЗ «Межибіж», управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації,ГО «Західноукраїнська спілка музеїв»). За пропозиціями учасників Форуму до складу журі можуть бути включені й представники інших установ та організацій, які презентують музейну спільноту.
 2. За підсумками оцінок журі, оргкомітет визначає переможців у тематичних номінаціях. В залежності від кількості поданих у номінаціях заявок та кількості оціночних балів оргкомітет може прийняти рішення про відзначення дипломами також за ІІ та ІІІ місце у номінаціях. У разі, якщо конкурсний музейний продукт не переміг у заявленій тематичній номінації, але за змістом і рівнем відповідає іншій  – оргкомітет може прийняти рішення про його відзначення дипломом у іншій номінації.
 3. Використання та обробка персональних даних, одержаних з метою виконання даного Положення, здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних баз даних».

 Програма форуму

15 червня 2018 р. – день перший, п’ятниця

 

9:00-12:00 –   заїзд учасників форуму,  монтаж обладнання і експозицій
12:00-12:30 –   урочисте відкриття форуму
12:30-16:30 –   презентація конкурсних програм для учасників форуму, ЗМІ та відвідувачів, робота інтерактивних експозицій, майстер-класи
12:30-14:00 –   панельна дискусія «Музей як скарбниця культурної спадщини: виклики, можливості, перспективи»
14:00-15:00 –   кавова пауза, екскурсії музейними експозиціями Меджибізької фортеці, екскурсія «Палац відкрито на реставрацію» до палацу Сенявських  – Чарторийських, який реставрується з наступним пристосуванням під музей
15:00-16:30 –   презентація конкурсних програм, робота журі
16:30-17:00 –   урочисте підведення підсумків конкурсної програми, оголошення результатів і нагородження переможців
17:00-18:00 –   замкові гостини
18:00 –   переїзд до готелів

 

16 червня 2018 р. – день другий, субота

 

10:00-11:00 –   ранкова кава у Меджибізькій фортеці
10:00-17:00 –   презентація конкурсних програм для відвідувачів, робота інтерактивних експозицій, майстер-класи
11:00-13:00 –   ексклюзивна екскурсія «Невідомий Меджибіж»  – територією найдавнішого міста на Поділлі, з відвіданням могили засновника хасидизму Ізраеля бен Ієлезера Баал Шем Това та місця зустрічі героя двох континентів Тадеуша Костюшка з своїм останнім коханням
13:00-14:00 –   обід
з 14:00 –   дружнє спілкування, від’їзд учасників форуму

Контакти:

Адреса проведення Четвертого музейного форуму «Музей: храм муз 2018»: 31530, Хмельницька обл. Летичівський р-н, смт. Меджибіж вул. Замкова, 1, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».

Тел./факс (3857) 9-71-23

E-mail: forummezhybizh@gmail.com