Кошти президентського гранту – на укриття фортечних мурів

Зубці

У новому робочому сезоні волонтерами студентських загонів “У майбутнє через культуру” буде виконано декоративно-консерваційне накриття зубців на мурах Меджибізької фортеці. Для цього за грантові кошти виготовлено і вчора завезено до ДІКЗ “Межибіж” 150 металевих елементів накриття.

Кожен з них являє собою чималенький квадратний “дах” з оцинкованої жесті розміром 0,8 метра на 0,8 метра. Адже це тільки з землі здаються маленькими цегляні зубці, якими увінчано мури фортеці. Вони з’явилися тут наприкінці ХІХ століття як декоративний елемент, коли Меджибізька фортеця мала вже не оборонне, а адміністративно-представницьке призначення. Атмосферні опади неминуче руйнують цегляну кладку, тому кожен такий зубець повинен мати індивідуальне накриття.

“Дашки”, якими стіну було накрито у ході відновлення фортеці 2005-2007 років, у більшості прийшли у непридатність. Нові елементи накриття виготовлено на замовлення учасників руху “У майбутнє через культуру”, які впродовж кількох років безкорисливо допомагають Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” та іншим об’єктам історико-культурної спадщини Хмельницької області. Матеріал для накриття було закуплено за кошти гранту Президента України для обдарованої молоді, який отримав у 2014 році ініціатор руху студентських волонтерських загонів Денис Монастирський.

Встановленням накриття з початком весняного сезону будуть займатися професійні промислові альпіністи.