209-річниця від дня народження Кобзаря

Про Тараса Шевченка в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» згадують не лише у пам’ятні дні, а цілорічно. Адже на Лицарській вежі Меджибізького замку ще в 1999 році вмонтовано барельєф Кобзаря на згадку про його подорож Поділлям у складі Першої археографічної комісії. За твердженням шевченкознавців під час поїздки восени 1846 року Тарас Григорович був й у Меджибожі. Таким чином, вже багато років під час екскурсій згадується ім’я Шевченка, а кожний відвідувач заповідника звертає увагу на його барельєф.

Вивчення феномену Тараса Шевченка досі є актуальним, адже для українців він є не лише видатним поетом, художником, етнографом та громадським діячем, а й національним героєм і патріотом. До сьогодні творчість Кобзаря має великий вплив на соціокультурні й освітні процеси в Україні та за її межами.

З нагоди вшанування пам’яті видатного сина українського народу – Тараса Шевченка в Державному історико-культурному заповіднику діє тимчасова книжкова виставка, приурочена 209-ій річниці від дня народження. Відвідувачі можуть познайомитися з різними виданнями «Кобзар», а також представлені дослідження про життя і творчість Шевченка. Цікавою родзинкою виставки є оригінальна пам’ятна листівка із зображенням Тараса Григоровича, видрукувана у 1920-х роках в Кам’янець-Подільській художньо-промисловій школі.