209-річниця від дня народження Кобзаря

Про Тараса Шевченка в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» згадують не лише у пам’ятні дні, а цілорічно. Адже на Лицарській вежі Меджибізького замку ще в 1999 році вмонтовано барельєф Кобзаря на згадку про його подорож Поділлям у складі Першої археографічної комісії. За твердженням шевченкознавців під час поїздки восени 1846 року Тарас Григорович був й у Меджибожі. Таким чином, вже багато років під час екскурсій згадується ім’я Шевченка, а кожний відвідувач заповідника звертає увагу на його барельєф.

Вивчення феномену Тараса Шевченка досі є актуальним, адже для українців він є не лише видатним поетом, художником, етнографом та громадським діячем, а й національним героєм і патріотом. До сьогодні творчість Кобзаря має великий вплив на соціокультурні й освітні процеси в Україні та за її межами.

З нагоди вшанування пам’яті видатного сина українського народу – Тараса Шевченка в Державному історико-культурному заповіднику діє тимчасова книжкова виставка, приурочена 209-ій річниці від дня народження. Відвідувачі можуть познайомитися з різними виданнями «Кобзар», а також представлені дослідження про життя і творчість Шевченка. Цікавою родзинкою виставки є оригінальна пам’ятна листівка із зображенням Тараса Григоровича, видрукувана у 1920-х роках в Кам’янець-Подільській художньо-промисловій школі.

Related: power bi new column based on another column value, folded gallbladder symptoms, what does the gold chain symbolize in long way down, falesia undulna tessari, accident hillsborough, nj 2021, wedding hashtags by letter c, mandalay bay shooting room, oishei children’s hospital labor and delivery, nine thousand surgeons summary, shtepia e te moshuarve ali demi, matan adelson net worth, pieper high school comal, short bob hairstyles 2022, frackin universe sulphuric acid, korina emmerich net worth,