Про Великого Кобзаря – відвідувачам ДІКЗ “Межибіж”

До 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відкрито виставку друкованих видань і фотоматеріалів, присвячених Кобзареві.

На виставці представлено різноманітні видання “Кобзаря” різних років видання – у тому числі спеціальне видання, яке було подаровано заповіднику Національним музеєм Тараса Шевченка під час Другого регіонального музейного форуму “Музей: храм муз – 2016”.

Науковцям, краєзнавцям та студентам різних спеціальностей будуть цікаві представлені на виставці видання Наукового товариства імені Шевченка – всесвітньої академічної української організації, яка діє з 1873 року по сьогоднішній час. Чимало видань цієї наукової організації зараз зберігається у бібліотеці ДІКЗ “Межибіж” завдяки Інституту досліджень української діаспори, який діє при Національному університеті “Острозька академія”.

До речі, через містечко Меджибіж також пролягав шлях великого українського поета. Тарас Шевченко відвідав його 4 жовтня 1846 року, подорожуючи у складі Археографічної експедиції теренами Поділля. У пам’ять про цю подію на Лицарській вежі Меджибізької фортеці встановдено меморіальну дошку з барельєфом поета.