103 роки бою під Крутами

Щороку 29 січня вшановуємо пам’ять Героїв битви під Крутами, які стали символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

Завдяки сміливості та самопожертві українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів. У той же час тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, щоб на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. В результаті, 9 лютого 1918 року підписано Брестський мирний договір, який означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Виходець з Меджибожа 18-річний хлопець Микола Бублик (1900-1918) також брав участь та загинув в бою під Крутами. Нам є ким гордитися, а тому необхідно пам’ятати про подвиг нашого земляка і гідно вшанувати пам’ять юного сміливця у боротьбі за вільну Україну.З нагоди вшанування пам’яті учасників бою під Крутами в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» діє книжкова виставка «Пам’яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами». Представлена наукова та публіцистична література, а також світлини та інші документи, що розповідають про той героїчний бій.