З 21 по 23 серпня 2015 р. в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” пройде 10-й ювілейний фестиваль середньовічної культури “Стародавній Меджибіж”. Яскрава фестивальна програма впродовж трьох днів наповнює Меджибізьку фортецю виром життя середньовічного міста, пропонуючи гостям фестивалю відвідати справжній наметовий табір тієї епохи і ярмарок майстрів, повправлятися у стрільбі з луку, скуштувати страви автентичної кухні, почути давню етнічну музику і побачити середньовічні танці, а також взяти участь у багатьох майстер-класах. Розважальна програма передбачена і для дітей.
Найбільш очікуваною частиною програми, заради якої до Меджибожа на фестиваль приїздять тисячі туристів, є лицарські бої, які відбуваються між учасниками клубів історичної реконструкції. Бої проводяться впродовж усіх трьох фестивальних днів у різноманітних складах (поєдинки, групові бої 5 проти 5, масові бугурти) та багатьма різновидами середньовічної зброї. Турнірна зброя відрізняється від бойової відсутністю ріжучих країв, але часто переважає її за масою. Тому при відтворенні копій середньовічних обладунків та під час боїв воїни-реконструктори ретельно дотримуються випробуваних століттями технологій і турнірних правил.
У вечірній час на учасників та відвідувачів фестивалю чекають виступи музичних гуртів, конкурс костюму, вражаюче фаєр-шоу.
Фестиваль середньовічної культури “Стародавній Меджибіж” щороку традиційно проводиться напередодні Дня Незалежності України. 10-й ювілейний фестиваль мав відбутися у минулому 2014 році, але через драматичний перебіг бойових дій на сході України він був перенесений на 1 рік. За цей час чимало учасників руху історичної бойової реконструкції, зокрема організатор фестивалів “Стародавній Меджибіж” і “Форпост” Костянтин Пархоменко побували у лавах Збройних Сил України та добровольчих формувань, відзначились у боях за суверенітет та територіальну цілісність батьківщини. Є й побратими-реконструктори, які заплатили за волю Вітчизни власним життям. Проводячи 10-й ювілейний фестиваль, Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” та братство усчасників руху історичної реконструкції віддають шану захисникам України, стверджують незламність бойового духу і прагнення українців до миру.