«Чорним шляхом» до Меджибізького замку на велосипедах: започатковано велопробіг

12-13 вересня 2020 р. відбувся велопробіг «Чорний шлях» – проект, який започаткували веломандрівник, організатор ініціативи «Green Ways – Зеленими шляхами світу на велосипеді» Сергій Толстіхін, Державний історико-культірний заповідник «Межибіж» і відділ з питань курортів та туризму Хмельницької ОДА.

«Чорний шлях» – назва одного із військово-торгових шляхів, які проходили землями України та єднали Азію з Європою. Першого дня 18 учасників з Хмельницького та Івано-Франківська подолали 44 км старовинного шляху на межі Поділля та Волині, помилувалися краєвидами осіннього сонячного дня над річками Бугом та Бужком, стали учасником унікальної екскурсії старовинним містечком Меджибожем і археологічними розкопками.

Ночували просто неба та зустріли схід сонця над древніми мурами Меджибізького замку. Ранком другого дня велосипедисти вирушили до Хмельницького.

Велопробіг проходив у форматі подорожі, без обмежень за часом і швидкістю. У ньому брали участь як велосипедисти з досвідом, так і початківці. Очікується, що наступного року велопробіг «Чорний шлях» буде міжнародним за своїм складом, збере до 50 учасників та подовжить маршрут.