Старовинну ікону передали галицькі митники до заповідника «Межибіж»

Ікона святого Миколая замість того, щоб перетнути кордон України, потрапила до фондів Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Ікону XIX століття, яка становить культурну та мистецьку цінність, було вилучено під час спроби нелегального вивезення за межі України через пункт перетину кордону Краковець. Її, як і інші конфісковані на кордоні предмети культурної спадщини, після фахової експертизи та розподілу комісією Мінкульту передано до установи Державного музейного фонду України, якою є історико-культурний заповідник у Меджибізькій фортеці.

Символічно, що львівські митники передали ікону напередодні свята Миколая. Ікона потребує реставрації, але відвідувачі ДІКЗ «Межибіж» матимуть можливість побачити її в експозиції до храмового свята замкової церкви (ПЦУ), яка теж освячена в ім’я найулюбленішого в Україні святого. Воно відзначається 22 травня, в день перенесення мощів святого Миколая Чудотворця.

На Хмельниччину зі Львова передано й колекцію монет XVIII-XIX століть. Вони зберігатимуться у фондах Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».