Соборність – це єдність і згуртованість українців

З 20 січня 2023 року в музеї ДІКЗ «Межибіж» відкрита книжкова виставка «Нас єднає Україна!», приурочена Дню Соборності України. Це свято відзначається щорічно 22 січня у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Того дня член Директорії Федір Швець урочисто зачитав текст Універсалу: «…Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна УНР. Однині Народ України, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Україну на благо і щастя всього її трудового люду». 

На жаль, згодом українці втратили свою державу, в першу чергу, через вкрай несприятливу зовнішньополітичну ситуацію. Історія знову повторюється, бо сьогодні Україна перебуває в ситуації, схожій з тодішньою. Тому зараз нам важливо не повторити помилок минулого, а незважаючи на власні переконання, згортуватися та єднатися в єдиний український народ, заради збереження держави і перемоги над ворогом. Саме тому ідея соборності залишається сьогодні актуальною для українців.

Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів музею та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Вивчаймо правдиву історію України і цінуймо цілість рідної землі!