Скорботний 33-й: запали свою свічу…

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка розпочалося із зустрічі з хранителями загальнолюдської культури й національних цінностей, старшим науковим співробітником Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Тетяною Вєтровою та заступником директора з наукової роботи Ігорем Западенком.

Відвідувачі бібліотеки дізналися про музей пам’яті жертв Голодомору, створений Народним художником України Миколою Мазуром, який діє на території заповідника.
Протягом дня пані Тетяна знайомила дітей та дорослих із віртуальною експозицією музею пам’яті жертв Голодомору, літературою та діяльністю заповідника. Діти дізналися, що музейна експозиція поділяється на шість окремих розділів, кожен з яких складається із скульптурної композиції, фотоматеріалів, речових експонатів, копій архівних документів. Гортаючи сторінки книг та альбомів, читачі довідалися, які складні випробування випали на долю українців. Вразило дітей те, що Хмельниччина впродовж 1932-1933 років втратила 34тисячі 347 осіб.
Також для читачів бібліотеки було презентовано книжкову виставку “Скорботна свічка пам’яті святої”. Експозиція наповнена документальними, історичними, художніми творами українських та зарубіжних істориків, дослідників і письменників.