Підсумки воєнного  року: для Перемоги робимо все, що в наших силах!

У річницю повномасштабного вторгнення росії на територію України підбивати підсумки непросто, бо війна триває. Проте, переживши минулий важкий рік, ми багато чого зрозуміли та багато чого навчилися. Як виявилося, ми здатні на потужні справи. Війна остаточно згуртувала українську націю у боротьбі проти єдиного ворога і надала нового поштовху для волонтерського руху.

Протягом 2022 року працівники Державного історико-культурного заповідника активізувати свої зусилля на допомогу територіальній обороні, ЗСУ, вимушеним переселенцям та всім, хто потребує підтримки. Поряд з проведенням наукових та археологічних досліджень, участі у конференціях, обслуговуванням відвідувачів, екскурсійною та виставковою діяльністю, колектив заповідника активно долучився до волонтерського руху. Чим тільки ми не займалися, суміщаючи основну роботу з доброчинністю! Організовували гуманітарний штаб, плели маскувальні сітки, закуповували амуніцію, виготовляли тактичні ремені для автоматів, донатили на потреби ЗСУ. Протягом зими в’яжемо теплі шкарпетки для наших воїнів.

Крім того, увесь рік робили те, що вміємо найкраще. За ініціативи дирекції заповідника вдалось реалізувати два масштабних проєкти: «Музейний десант» з реабілітації військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у медичних закладах, та «Арт-терапія» з соціально-психологічної адаптації вимушених переселенців. В межах цих проєків проводяться безкоштовні екскурсії у музеях і на території замку, організовується розважальна програма та частування. 

Неодноразово наукові співробітники брали участь у благодійних подіях, організованих Хмельницьким академічним театром ляльок, Хмельницьким обласним театром ім. М. Старицького. Для дітей вимушених переселенців проводили майстер-класи з археології, цікаві виставки та творчі розваги.

Сьогодні для кожного з нас єдине, що має значення – це максимально допомагати ЗСУ, щоб наблизити перемогу. Ми готові робити все, що в наших силах!