Проект “Радіотеатр в Меджибізькому замку”

Проект “Радіотеатр в Меджибізькому замку” сьогодні почав працювати! Адже ми продовжимо приймати відвідувачів навіть у “червоній зоні” з 30 жовтня (згідно Наказу МОЗ). Отже, на замковому подвір’ї – не звичайні екскурсії, а радіотеатр, який наповнює стародавні мури реалізмом тих часів.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів заступник директора заповідника Ігор Западенко.

«Проєкт «Радіотеатр у Меджибізькому замку» – це імпровізована, але, на наш погляд, вдала відповідь на ситуацію з COVID-19. Хмельниччина, як і інші області опинилася в «червоній» зоні, а це потребує зміни формату роботи, і навіть вакцинованим співробітникам та відвідувачам потрібно убезпечуватися. Все почалося з ідеї взяти текст екскурсії, начитати і періодично її озвучувати. Згодом ми вирішили долучити до цього звукову картинку життя замку», – зазначив Западенко.

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3343255-u-medzibizkomu-zamku-zapracuvav-radioteatr.html?fbclid=IwAR1Q5aEG4zaut0e4tw_VSILq_MUFw6VNM64KM8BKO2BH4KaeP6A_Ptg81lM

За його словами, завдяки радіотеатру, що транслюється на подвір’ї замку, відвідувачі можуть почути звуки атмосфери давньоруського граду і аж до часів Першої світової війни зі свистом стріл, гармат, ланцюгами мосту, що підіймається та опускається. Натомість візуальний ряд створює сам замок.

Радіотеатр – це 20-хвилинна програма, що звучить кожні 45 хвилин. Таку форму роботи в заповіднику запровадили минулого тижня.Читайте також: Хмельниччина пропонує мандрівникам сім замків для подорожей восени

«Театр – це не одна вистава, а репертуар, тому ми зараз працюємо над іншими аудіоекскурсіями. Зокрема одну із них присвятимо річниці Голодомору. У нас є тематична музейна експозиція», – додав Западенко.

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» планують доповнити радіотеатр історіями на теми життя замку та продовжити таку практику в подальшому.