Проект популяризації культурного розмаїття здійснюватиметься в Меджибожі

“Подільський Вавилон: Меджибіж полікультурний”  – спільний проект громадської організації “Постійно діюча археологічна експедиція “Меджибіж  – 2000” та Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” виграв конкурс Програми міні-грантів REHERIT і буде реалізований впродовж лютого-квітня 2020 року.

Метою проекту є активізація соціально-культурного розвитку територіальної громади та туристичного розвитку Хмельницької області шляхом привернення уваги мешканців громади та широкого загалу до полікультурної локальної історичної спадщини Меджибожа.

Що це означає, і що буде зроблено у рамках проекту?

Меджибіж з давніх часів є маленьким Вавилоном, в якому змішалися кілька різних народів та культур. Усі вони залишили тут свою культурну спадщину, і тим самим зробили Меджибіж унікальним, цікавим і цінним. Стародавній історик Станіслав Сарницький ще у 1585 році писав: “При злитті Буга та Бужка, ніби Месопотамія, Меджибіж місце посів, що по саму суть цього міста свідчить”, і цей вислів ініціатори обрали гаслом проекту. Організатори та партнери проекту “Подільський Вавилон: Меджибіж полікультурний” мають на меті сформувати у локальній громаді та в Україні розуміння культурної цінності та туристичної привабливості Меджибожа, стимулювати більш активне культурне, освітнє та економічне використання локальної спадщини.

Під час реалізації проекту будуть створені та надані для широкого доступу комунікативні засоби, які:

– підвищують цінність селища Меджибіж від рівня “села біля фортеці” до рівня самобутнього міста з співіснуванням кількох культур;

– збільшують поінформованість локальної спільноти та українського суспільства про Меджибіж як історичний центр перетину та взаємодії кількох етнічних культур;

– мотивують до збереження, вивчення та раціонального використання мультикультурної спадщини народів, об’єднаних історичним сусідством.

До реалізації проекту запрошені національно-культурні організації та спільноти краю, мешканці Меджибізької об’єднаної територіальної громади, усі небайдужі. Отже, буде яскраво, цікаво, незвично. #ПрямуємоРазом !